Opis zawodów

"Wroński mistrzem motocyklowym Krakowa." -

Wroński mistrzem motocyklowym Krakowa.

Relacja z zawodów w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Wczorajsze zawody motocyklowe na torze Cracovia, zgromadziły blisko 3000 publiczność, co najlepszym jest dowodem, iż młody ten sport zaaklimatyzował się u nas znakomicie. Należałoby tylko, aby w parze ze zwiększającą się frekwencją publiczności i program sam był ciekawy i co ważniejsza, więcej fachowo ułożony. Organizacja pomimo pewnych niedociągnięć na ogół dopisała. Faworytem publiczności został Wroński Stefan, zdobywca tytułu mistrza Krakowa, którego brawurowa jazda i znakomita technika brania wiraży, wywoływała zachwyt u publiczności. Zawody same stały na wysokim poziomie i dały publiczności wiele emocji, program jednak nie został dokończony. Na starcie stanęło 11 miejscowych motocyklistów.

Wyniki techniczne: Wyścig o mistrzostwo miasta Krakowa. Przedbieg pierwszy: 8 o- krążeń toru a 440 mtr. Pierwszy Wroński wspaniale jadący uzyskał najlepszy czas dnia 15 sek. okr. oraz 2.03.8 w przed biegu. Drugi Rosenberg na Gillet, trzeci Skoda na Ariel. W drugim przedbiegu zwyciężył Gę- bała na Norton w czasie 2.10.6 przed Wrońskim II. na Puch, oraz brawurowo jadącym Łazarskim na małym Arielu 250 ccm. — W trzecim przedbiegu przybył solo do mety Chlipalski na Ariel w 2.15.8, gdyż jadący z nim Stieglitz na Harley wycofał się z powodu defektu. W czwartym przedbiegu Kocwa na Ariel wygrał w czasie 2.12 przed Mankiem na Gillet.
W repesażu pokonał Łazarski 2.24.4 Rosenberga, zaś Stieglitz bardzo dobrego Wrońskiego II. Niezwykle zacięty był pierwszy półfinał, gdzie Chlipalski przez ciąg siedmiu okrążeń odpierał ataki Wrońskiego, któremu dopiero w ostatnim okrążeniu udało się minąć przeciwnika w czasie 2.09. W półfinale tym odpadł Gębala. W drugim półfinale pierwszym był Stieglitz w 2.07.4 przed niezwykle brawurowo i wspaniale jadącym Kocwą. Trzecim był Łazarski, który obydwu półlitrówkom nie mógł nadążyć.
Poraź pierwszy w Krakowie ujrzeliśmy na torze pokaz jazdy motocykla z przyczepką. Zręcznym kierowcą okazał się Rauschnitz, zaś akrobatą pasażerem Maak. — W wyścigu z kilku startów zwyciężył — jak było do przewidzenia — Gębala, mijając lekko wszystkich współzawodników. Drugim był Rosenberg.
We finale wyścigu o mistrzostwo miasta Krakowa po niezwykle zaciętej i emocjonującej walce zwyciężył Wroński, uzyskując na 15 okr. czas 3.55. Drugim był Kocwa z czasem 4.02. Pozostali finaliści Stieglitz i Chlipalski wycofali się z powodu defektów.
W biegu drużynowym wygrała para Chlipalski i Skoda przed Rosenberg i Łazarskim.
Gwoździem programu był wyścig czterech najlepszych motocyklistów dnia: zwyciężył w 8-miu okr. toru Gębala w czasie

2.z7.4 przed Wrońskim o cztery dziesiąte sekundy. Walka zacięta od startu do mety. Stieglitz i Kocwa odpadli z powodu defektów. Z powodu zbyt spóźnionej nory, dokończenie biegu jesiennego nie odbyło się.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 296 z 25 października 1932