Opis spotkania

"Mecz hokejowy Cracovia-Troppauer E.W. 3:1" -

Mecz hokejowy Cracovia-Troppauer E.W. 3:1

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Mimo, że do tej pory nie cofnięto zakazu PZHL na urządzenie meczu hokejowego Cracovia-Troppauer Eislaufvereien mecz ten odbył się na sztucznym torze w Katowicach . Przebieg meczu wykazał, iż Cracovia znajduje się w doskonałej formie , a to dzięki stałemu treningowi przez częste przyjazdy do Katowic , gdzie na sztucznym torze cała drużyna uprawia systematyczny trening. Drużyna krakowska w zdecydowany sposób górowała nad renomowanym zespołem czechosłowackim we wszystkich niemal linjach, pokazując go w rezultacie w stosunku 3:1 (1:0, 1:0, 1:1).

Goście wystąpili w następującym składzie Vachmenko, Dorasil, Lichtenstaln, Stefan, Mattern, Heior, Pischner, Wolf, i Weissbahn. Cracovia: Antoszewski, Ziętkiewicz, Trytko, Kowalski, Wołkowski, Nowak, Balcer, Keller i Czernik.
Już pierwsze minuty upływają pod znakiem decydującej przewagi Cracovii, która uzyskuje ze strzału Kowalskiego pierwszą bramkę. W drugiej tercji tempo znacznie słabnie ze względu na zmęczenie graczy. W tym okresie Czarnik strzela drugą bramkę z dalekiego strzału, przyczem nie jest bez winy bramkarz gości. Gra przybiera na brutalności , w trzeciej tercji goście się nieco poprawiają , jednakowyż obrona Cracovii staje na wysokości zadania , nie dopuszczając do wytworzenia niebezpiecznych sytuacji podbramkowych. W tym okresie gry Wołkowski w wyniku pięknego solowego przeboju uzyskuje trzecią bramkę. Goście rewanżują się strzałem Matterna.

Z gości podobali się jedynie reprezentacyjni gracze Mattera i Dorazil w obronie, reszta graczy to stosunkowo bez szlifu i należytego treningu. Sędziował dr. Skulicz.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 336 z 4 grudnia 1933