mistrzostwa Polski , grupa krakowsko-śląsko-lwowska

Kraków, boisko Sokoła przy ul. Piłsudskiego (Wolskiej), niedziela, 9 września 1934

21

"YMCA ZWYCIĘŻA CRACOVIĘ W KOSZYKÓWCE" -

YMCA ZWYCIĘŻA CRACOVIĘ W KOSZYKÓWCE

Relacja z zawodów w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Rozegrane w niedziele na boisku Sokoła w ramach półfinałowych mistrzostw Polski spotkanie miedzy Cracovią i YMCA zakończyło się zwycięstwem YMCA 29:21 (22:2). Mimo niewielkiej stawki, obie drużyny będą grać W finale mistrzostw Polski. Ern stała na wysokim poziomie i prowadzona była w estrem terapie. Do przerwy YMCA nie dopuszcza Cracovii do głosu i dzięki doskonałym strzałom Stoka, Czyńskiego (zdobycie w pięknym stylu jednego kosza) i Jaśkiewicza uzyskuje wysoka przewagę. Zanosiło się na wysoka porażkę Cracovii. Tymczasem po przerwie ambitnie grająca Cracovia ma wyraźna przewagę nad zmęczoną Ymcia i polepsza wynik. przegrywając nieznaczna ilością punktów. Z Ymci obok wymienionych należy wyróżnić Szostaka w obronie Cracovia mniej więcej na równym poziomie. Sędziowali pp. Król i Nalepa.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 252 z 11 września 1934