1934-09-13 mistrzostwa tenisowe Krakowa

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

mistrzostwa Krakowa
Relacje z zawodów

Ilustrowany Kuryer Codzienny

Pierwsza relacja z zawodów w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
TURNIEJ TENISOWY O MISTRZOSTWO KRAKO¬WA rozpoczął się wczoraj. gromadząc na starcie około setki zawodników, miedzy którymi widzimy nazwiska Jędrzejowskiej, Dubieńskiej, Tarłowskiego. dr. Lieblinga. Herberta, Edera i in. Pierwsze gry dały nast., wyniki: I. klasa: J. Jędrzejowska—Cukermanówna 6:1. 6:0, dr. Liebliogr—Allerhand II. 6:3. 6:0, Eder—Rittermann 6:0, 6:2, Eder—dr. Potouczek 6:2, 6:0, Lauterbach—dyr. Bortnik 9:11, 6:3. (Gra prze¬rwana z powodu zmroku).
Dziś i w dniach następnych odbędą idę rozgrywki ćwierćfinałowe, w których spotkają się gracza wyższej klasy, ba kortach Krakowskiego Klubu Tenisowego (ni. Czarnowiejska 12).
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 256 z 15 września 1934


"Drugi dzień mistrzostw tenisowjch Krakowa." -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

Drugi dzień mistrzostw tenisowjch Krakowa.

Druga relacja z zawodów w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
W drugim dniu turnieju tenisowego o mistrzostwo Krakowa, uzyskano następujące wyniki: _

Gra pojedyncza panów I. kl.: Feldman—Dr. Brodkiewicz 6:2, 6:1, Herbst—Lauterbach 6:2, 6:1, Schatz— Moor 7:5, 4:3 I Eder—Szyszko 6.:0, 8:6.
Eder po tem zwycięstwie wszedł do półfinału, gdzie spotka me ze zwycięzcą spotkania Herbst—Schatz.
Najładniejszą partje dnia rozebrali dwaj kolęd” klubowi: Ciężak i Navratil. Zwyciężył pierwszy 5:7, 6:2, dzięki większej wytrzymałości. Gra pojedyncza pań: Blancksteinowa—Stanczykiewiczowa 6:2, 6:1, Tӧrӧk-Rychlicka 6:2, 6:3. Dubieńska-Mazurowa 6:1. 6:0, Dubieńska— Tӧrӧk 6:1, 6:0.
W półfinale (pierwszym) spotka ale Jędrzejowska z Parnflńską, oraz Dubieńska ze zwyciężczyń partji: Jędrzejowska Zofia-Blancksteinowa. Gra podwójna panów: Liebllig.Herbst—Stańczykiewicz, Cissek 6:2 6:3,Schatz, Allerhand-Ritterman. Babirecki 6:2, 1:6, 3:6 i Eder, Feldman-Ciężak, Brodkiewicz 6:1, 6:4.
Gra mieszana: Jędrzejowska,Szyszko-Stanczykiewiczowa, Bularz 6:0, 6:0, Blancksteinowa, Moor-Berkowiczówna, Eder 6:2. 6:3.
Gra pojedyncza panów B-kl.: Skoczyński—Landau 6:2, 6:3, Lauterbach—Vogler 6:2, 6:2, Schatz—Spring 6:2. 6:2 i Jossem-Grabowski 6:3, 6:4.

Gra podwójna Panów B-kl.: Lubowiecki, Nowicki-Spring. Grabowski 6:4, 3:6, 9:7.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 257 z 16 września 1934


"Mistrzostwa tenisowe Krakowa." -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

Mistrzostwa tenisowe Krakowa.

Trzecia relacja z zawodów w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Trzeci dzień turnieju tenisowego o mistrzostwo- Krakowa, przyniósł szereg ciekawych wyników, które są nast.:

W grze pojedynczej panów: Feldman, który łatwo pokonał Honda 1:1. 6:1. został w ćwierćfinale wyeliminowany przez dr. Lieblinga po b. zaciętej walce w stosunku 3:6. 7:5 6:1. W drugim ćwierćfinale Herbst pokonał w pięknym stylu dobrze zapowiadającego ale Schatza 6:2, 6:3, uległ jednak w półfinale Ederowi 3:6. 3:6, który zakwalifikował się do finału, gdzie przeciwnikiem jego będzie zwycięzca spotkania Cieżak—dr. Liebling.
IV grze pojedynczej pań, gdzie spotkania aa mniej Interesujące, ze względu na różnice klasy Jędrzejowskiej, mimo słabej formy. Dubieckiej i pozostałych zawodniczek, Paraflńska, która wykazała dobra formę w spotkaniach z Berkowiczówną 6:0. 6:1 i Kuligowiczówną 6:0, 6:0, uległa w półfinale mistrzyni Polski Jędrzejowskiej w stosunku 1:6, 0:6. Jędrzejowska Zofja pokonała w ćwierćfinale Blancksteinową 6:4, 6:4 i spotka ale w półfinale z Dubieńską.
Bardzo dobra formę wykazały zwycięskie pary w ćwierćfinałowych walkach w grze mieszanej. Wyniki ćwierćfinałów są nast.: Jędrzejowska, Szyszko— Stańczykiewiczówna, Bularz 6:0, 6:0. Parafińska, Liebling—Kuligowlczówna, Brodklewicz 6:0. 6:2, Jędrzejowska II, Navratil- -Zuckermanówna, Feldman 6:0.610, Dubieńska, Herbst—Blancksteinowa. Moor 6:1, 6:3. W pierwszym półfinale Jędrzejowska. Szyszko — pokonali po ładnej grae zwłaszcza w drugim secie Paraflńską i Lieblinga 6:0. 7:5. Bardzo ciekawie za¬powiada się drugi półfinał między Dubieńską, Herbstem a Jędrzejowską Zofja i Navratilem.

W grze podwójnej panów: Szyszko. Natrafił pokonali Handa, Lauterbacha 6:2. 6:3 i spotkają się w półfinale z bardzo dobrze zgranym doublem: Eder, Feldman. Jutro przedpołudniem odbędą ale pozo¬stałe gry półfinałowe i finały, poczem nastąpi rozdanie nagród.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 258 z 17 września 1934


"Eder mistrzem Krakowa w tenisie." -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

Eder mistrzem Krakowa w tenisie.

Czwarty relacja z zawodów w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
W otwartym dniu turnieju tenisowego o mistrzostwo Krakowa zakończone zostały spotkania w grze pojedynczej pań i panów oraz w grze mieszanej. Wyniki są nast.:

W grze pojedynczej panów Eder dość niespodziewanie zdobył tytuł mistrza, zwyciężając w finale Lieblinga (Cracovia) 6:3, 7:5, 6:1, który szedł do finału po zwycięstwie w półfinale nad Ciężakiem (AZS) w stosunku 6:3, 6:2.
Zwycięstwo Edera uznać należy za zasłużone, nie przedstawia on wprawdzie wysokiej klasy, jest jednak graczem bardzo regularnym i b. dobrym taktycznie. Konkurencja ta z powodu nieobecności Tarłowskiego i Toraina stała na wyrównanym, lecz niskim poziomie. W grze pojedynczej pań zwyciężyła Jędrzejowska w finale Dubieńską 6:0. 6:1. Dubieńska pokonała w półfinału Jędrzejowską Zofie po walce w stosunku 6:2, 7:5.
W grze mieszanej dość szczęśliwe zwycięstwo, jeśli chodzi o pierwsze dwa sety, bezsporną, jeśli weźmiemy pod uwagę set trzeci, odniosła para Jędrzejowska. Szyszko bijąc w finale Dubieńską, Herbsta 4:6, 7:5. 6:0.
Para Dubieńska Herbst pokonała w półfinale Jędrzejowska Zofje i Nawratila 6:3. 6:4.
W grze podwójnej panów: Eder, Feldman pokonali Szyszkę i Nawratila 6:1, 2:6, 6:3, co było wielką niespodzianka i spotkają się w finale, który odbędzie ale w poniedziałek popołudniu z Herbstem i dr. Lieblingiem.
Gra pojedyncza panów w B klasie: W półfinale Schatz pokonał Jassema 6:2. 6:2 i spotka się w finale ze zwycięzcą spotkania Allerband—Lauterbach.
W grze poddwójnej panów w B klasie półfinały: Landman. Lauterbach — Lubowiecki. Nowicki 6:1, 64. Schatz, Allerband — Grabowski. Bialik 6:2. 10:8.
Finał odbędzie się w poniedziałek popołudniu.
W grze senjorów wyniki w półfinałach: Brodkiewicz — Pissek 6:0. 6:3, Babirecki— Bortnik 6:8, 6:1. 6:4.

W grze juniorów nie rozegrano ani jednego spotkania, co jest bardzo niepokojącym objawem.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 259 z 18 września 1934


"Mistrzostwa Krakowa w tenisie." -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

Mistrzostwa Krakowa w tenisie.

Czwarty relacja z zawodów w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
W dniu wczorajszym rozegrano finał gry podwój panów, w którym para Cracovii Herbst i dr. Liebling pokonała zawodników K. K. T. u Edera i Feldmana 6:4. 7:5, 4:6, 6:1. Walka była bardzo zaciętą, para Cracovii zwyciężyła dzięki doskonałej grze przy siatce.
W półfinałach Herbst i dr. Liebling zwyciężyli Moora i Bortnika 6:3, 6:1. Organizacja zawodów wzorowa. Rywala w rękach Krakowskiego Klubu Tenisowego z radcą Allerhandem na czele.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 260 z 19 września 1934