1934-09-22 Cracovia - Polonia Warszawa 26:23

"Mistrzostwa Polski w koszykówce." -

Mistrzostwa Polski w koszykówce.

Relacja z zawodów w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny cz.1
Relacja z zawodów w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny cz.2
Drugi mecz Cracovia-Polonia został z powodu ciemności przerwany przy stanie 23:18 (15:8) na korzyść Cracovii na 15 minut przed końcem. Składy drużyn były nast : Polonia — Kapałka, Czyżykowski. Anioł, Giegołajtis, Zgliński, Gruszecki, a więc bez Ałaszewskiego. Cracovia: „Rosicki", Lubowiecki, Czajczyk, Radwański, Zdzisławski, Kopf, Trytko, Kowalski, (bez Plucińskiego).

Polonia naogoł zawiodła. grając słabo i niedokładnie. Z początku gra żywa, równorzędna, lecz szybko Cracovia przeważa aż do samego niemal końca. Białoczerwoni prowadzą 7:1. a następnie 15:4, Polonia się zrywa pod koniec i uzyskuje do pauzy wynik 8:15. PO pauzie gra nudna, brak zdobycia koszy, goście usiłują wyrównać, lecz obrona Cracovii Jest na miejscu. Na 15 min. przede końcem sędzia p. Sikorski przerywa grę z powodu ciemności. Wyróżnili się z Cracovii Radwański, Kowalski i Kopf, zaś z Polonji Zglińskl i Gregołajtis. Sędziowali dobrze pp. Sikorski i Twardo

Dalszy ciąg zawodów dzisiaj w niedzielę o godz. 10-tej przedpołudniem.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 265 z 24 września 1934