wyścig kajakowy prawdopodobny termin

"Wyścig kajakowy Czernichów-Kraków." -

Wyścig kajakowy Czernichów-Kraków.

Relacja z zawodów w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Po raz czwarty z rzędu odbył się w Krakowie tradycyjny bieg kajakowy Czernichów—Kraków na dystansie 28 km., organizowany przez ŻKS Makkabi. Do wyścigu stanęło 19 osad, które reprezentowały Ośrodki sportu kajakowego całego okręgu, a w szczególności Katowice i Kraków.

Sprzyjająca pogoda pozwoliła osiągnąć bardzo dobre czasy. Na wyróżnienie zasługuje wynik w dwójkach mieszanych 1:55, uzyskany przez Angelusównę i Legutke, a będący najlepszym czasem na trasie. Niespodzianką zrobił Nowak (Cr), zajmując pierwsze miejsce w kajakach-jedynkach wyścigowych. Zawodnik ten pomimo że nie należy do najmłodszych wiekiem, uzyskał dobry czas 2:01,43 1 zdobył pełny sukces, bijąc mistrza Polski Włodarczyka KPW. Na podkreślenie zasługują zwycięstwa Marony (TWN 32) w biegu składaków jedynek turystycznych i Hermana Kuehne (TWN 32) w składakach jedynkach wyścigowych. Rewelacją zawodów był wynik debiutującego zawodnika Piekarskiego YMCA, który czasem 2:12:11 zajął drugie miejsce w biegu składaków turystycznych.
Wawelowi przypadłe w udziale zdobycie puharu przechodniego „Miraculum" za najlepszy wynik w biegu składaków turystycznych. Puhar ten dwukrotnie zdobyli Katowiczanie i obecnie Krakowianie wyrównali swoje szanse na zdobycie na własność. Organizacja wzorowa.
Wyniki były następujące:
Kajaki dwójki turystyczne: 1) Szore i Pierzchała (PPW) 8:07:51. 2) Tabaczek i Michalec 2:13:38, 3) Błachut I i Błachut II (Cr) 2:18:7. Kajaki dwójki wyścigowe: 1) Homa—Krokosz J(KPW) 2:01:15 walkower.

Kajaki dwójki mieszane: 1) Angelusówna—Legutko
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 280 z 9 października 1934