Opis spotkania

"Pierwszy mecz hokejowy w tym sezonie." -

Pierwszy mecz hokejowy w tym sezonie.

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
W sobotę 10 b. m. w godzinach wieczornych odbył sio na sztucznym torze lodowym w Katowicach pierwszy w tym se¬zonie mecz hokejowy między Cracovią a mistrzem B-klasy katowicką Pogonią.

Mecz wzbudził wielkie zainteresowanie wśród publiczności, przybyło ponad tysiąc widzów.
Drużyna Cracovii, wzmocniona nowymi graczami, a mianowicie Gorlickim i Kloszkiem (dawnymi graczami SKH) i Cenzorem (Makkabi) wystąpiła jednak bez Marchewczyka i Czarnika. Pogoń wystąpiła w zwykłym składzie ze znanym piłkarzem Wilimowskim na środku napadu.
Mecz zakończył się wysokocyfrowem zwycięstwem Cracovii w stosunku 9:1 (3:0, 2:1, 4:0). Gra przez cały czas stała pod znakiem przewagi drużyny krakowskiej. Na tle doskonale grającej Cracovii Pogoń wypadła bindo, czemu zresztą nie można się dziwić, skoro w szeregach jej znajdują sic bardzo młodzi gracze.
Pierwsza tercja przechodzi pod znakiem dużej przewagi Cracovii dla której trzy bramki zdobywają Wołkowski (2) i Michalik. W drugiej tercji gra nie ulega zmianie, a Wołkowski i Nowak podwyższają stan do 5 bramek, przyczem w tym okresie gry Wilimowski uzyskuje jedyny honorowy punkt dla swej drużyny.
W trzeciej tercji gra po uzyskaniu dalszych trzech bramek przez Nowaka (2) i Wołkowskiego niepotrzebnie ale zaostrza. Sędzia p. Górski, nie orjentując się w sytuacji, nie przerywa gry, co wywołuje głośne protesty ze strony publiczności. Dochodzi do incydentu, w wyniku którego sędzia schodzi z toru, a miejsce jego zajmuje sędzia rezerwowy p. Arlt, który prowadzi zawody do końca. W ostatniej minucie ustala wynik dnia Gorlicki, strzelając 9-tą bramkę dla Cracovii.

Drużyny wystąpiły w następujących składach: Cracovia — Madej, Trytko, Ziętkiewicz, Nowak, Wołkowski, Balcer, Cenzor. Michalik i Gorlicki. — Pogoń: Bratek, Figus, Kilian, Edek, Wilimowaki, Wycisk I, Wycisk II i Wilczek.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 314 z 12 listopada 1934