Gorlicki
Władysław Michalik

Opis spotkania

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
W sobotę wieczorem odbył się na sztucznym torze łyżwiarskim mecz hokejowy między wicemistrzem Śląska S. K. II. a drużyną hokejową Cracovii.

Goście wystąpili w pełnym składzie z trzema zmianami w ataku, przyczem w pierwszym ataku grał Marchewczyk, który na ten dzień uzyskał zwolnienie z wojaka.
Mecz zakończył się — Jak było do przewidzenia — zwycięstwem Cracovii 5:1 (1:0, 2:1, 2:0). Cracovia przez cały czas wyraźnie przeważała, mimo to jednak gospodarze zasługują na pełną pochwalę z uwagi na doskonałą postawę ich graczy, aż do końca meczu.
Pierwsza tercja upływa pod znakiem wysokiej przewagi Cracovii, która zdobywa pierwszą bramkę przez Marchewczyka, dobijającego strzał Wołkowskiego. W drugiej tercji gra znacznie się ożywia, a pod koniec poniekąd się wyrównuje. W tym okresie Kowalski uzyskuje dwie bramki pod rząd. Honorową bramkę dla Śląska strzelił w tej tercji Anselm z podania Erlta. W ostatniej tercji Gorlicki strzela w pierwszych minutach 4tą, zaś Kowalski 5-tą bramkę. Zawiali tu wybitnie Erlt.

Oceniając grę poszczególnych graczy zaznaczyć należy, iż na wysokości zadania w drużynie krakowskiej stali Wołkowski, Kowalski i Michalik, a gospodarzy Metzner, Daniec. Norek i Blazek. Sędziował p. Osiek z Krakowa, który nie miał szczęśliwego dnia. Publiczności bardzo mało.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 321 z 19 listopada 1934