Kochański

Opis zawodów

Brawo Cracovia!

Źródło: Przegląd Sportowy nr 1 z 2 stycznia 1935 [1]

"OSTATNIE WIADOMOŚCI SPORTOM, HOKEIŚCI CRACOYH ZWYCIĘŻAJĄ SOKÓŁ 6:0 (0:0, 4:0, 2:0)." -
Nowy Dziennik

Relacja z meczu w dzienniku żydowskim Nowy Dziennik
W dniu wczorajszym odbyły się na boisku Sokoła towarzysko zawody hokejowe pomiędzy powyższemi drużynami, które ongiś rywalizowały ze sobą stale o prymat hokejowy Krakowa. Obecnie nie można już mówić o konkurencji, klasa bowiem biało-czerwonych jest znacznie wyższa.

Wczorajsza gra nie należała do pokazowych, była bowiem zbyt oślicą, miejscami nawet brutalną, w czem celował głównie Farkas ze sokoła. Winę tego stanu rzeczy ponoszą sędziowie Latacz i Kłaput, którzy do tak ostrej gry dopuścili. Poraź pierwszy w Krakowie prowadziło zawody hokejowe dwóch sędziów wedle najnowszych przepisów gry hokeja lodowego.
Przewaga przez cały czas meczu należała do Cracovii, dla której bramki zdobyli w drugiej tercji Marchewczyk, Cenzor, Gorlicki, Marchewczyk, w trzeciej zaś tercji Manchewczyk i Kowalski. Ńajlepszym i najszybszym graczem zwycięzców był Marchewczyk, Kowalski i Wołkowski, słabsi niż zwykle. W drużynie Sokoła dobrze sprawił się bramkarz Tarłowski, znany tennisista, reszty graczy dopisał jedynie Reyman. Boisko nieco miękkie, wi¬dzów ponad 500.