podczas meczu

"Kraków—Poznań 6:2 (4:2)." -

Kraków—Poznań 6:2 (4:2).

Relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Poznań, 12 maja. (Pa). Na stadjonie miejskim rozegrano w niedziele międzymiastowe zawody piłkarskie Kraków—Poznań, które zakończyły się zwycięstwem reprezentacji krakowskiej 6:2 (4:2).

Drużyna krakowska okazała się we wszystkich liniach szczęśliwie zestawiona. Drużyny wystąpiły w następujących składach: Kraków: Koszewski, Joksz, Pazurek II (Garbarnia), Jezierski (Wisła), Wilczkiewicz (Garbarnia). Zieliński (Cracovia)Kopeć, Woźniak (Wisła), Kisieliński (Cracovia) i Łyko (Wisła). Poznań: Konieczny, Pawlak, Kubalczyk, Przykucki, Danielak (Warta), Zaremba (Legja) Radojewski, Kryszkiewicz (Warta), Musielak (H. C. B.), Mikołajewski, Markiewicz (Legja).

Gra do przerwy była żywa i naogól ciekawa. Prowadzenie zdobywa w 14 minucie Poznań przez Mikołajewskiego, w dwie minuty później Kopeć wyrównuje. Następna jednak minuta po rzucie rożnym przynosi drugą bramkę dla Krakowa zdobytą przez Woźniaka. W 27 minucie Łyko podwyższa stan do 3:1, w 31 minucie z podania Markiewicza Musielak główką uzyskuje drugą i ostatnią bramkę dla Poznania. W dwie minuty później Poznań nie wykorzystuje rzutu karnego, podyktowanego przeciw drużynie krakowskiej. Piłka odbija się od słupka i idzie w pole. W 37 minucie Łyko strzela do pustej bramki, uzyskując czwarty punkt.

Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy ustępuje z boiska środkowy napastnik Poznania Musielak, sfaulowauy nieładnie przez Pazurka II. Po przerwie już w pierwszej minucie Kisieliński bliskim strzałem podwyższa wynik do 5:2. Odtąd gra jest mdła, albowiem Poznań speszony wysoką porażką, gra bardzo słabo tembardziej, że napotyka na opór doskonale zgranego we wszystkich linjach teamu Krakowa. W 28 minucie znowu Kisieliński pięknym strzałem zbliska ustala wynik 6:2.

Sędziował p. Rosala — słabo. Widzów 4000.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 132 z 14 maja 1935