AZS Warszawa - Cracovia 5:2 (3:0)
zawody ligowe

opis zawodów

Relacja z zawodów w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
W poniedziałek rozegrany został drugi zkolei mecz waterpolowy o mistrzostwo Polsku Drużyna A. Z. S. Warszawa, która w niedzielę pokonała Makkabi w stosunku 3:2, zmierzyła się teraz z Cracovią. Akademicy wy¬szli również i z tej próby zwycięsko, bijać zespół krakowski w stosunku 5:2 (3:1).

Drużyny wystąpiły w składach nast,: A. Z. S. Warszawa: Jastrzębski. Baranowski, Kratochwila, Makowski. Olszewski, Gumkowski, Karpiński. — Cracovia: Łukiewicz, Trytko, Kowalski, Kot, Grubenthal, Szelest, Gryglewski.
Drużyna warszawska wykazała wyraźną dosyć przewagę nad przeciwnikiem, zwłaszcza w pierwszej połowie meczu. A. Z. S. górował przedewszystkiem pod względem kombinacyjnym, nadto zawodnicy stołeczni lepiej pływali. Wyróżnili się przedewszystkiem Baranowski i Karpiński, zaś w Cracovii ponad poziom wybili się Kot i Kowalski.
Pierwsza bramkę zdobywa dla A. Z. S. Baranowski, następnie jastrzębski broni kilku bliskich strzałów, poczem Karpiński strzela drugą bramkę dla gospodarzy, a Olszewski z karnego zdobywa trzeci punkt.

Po przerwie Szelest zdobywa pierwszą bramkę dla Cracovii, ale A. Z. S. częściej atakuje i zdobywa dalsze dwie bramki przez Gumkowskiego i Baranowskiego. Ostateczny rezultat ustanawia Kot, który najładniejszym strzałem dnia uzyskuje zdaleka drugą bramkę dla Cracovii. Sędziował p. Smoderek.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 161 z 12 czerwca 1935