1935-07-28 Hakoah Bielsko - Cracovia 2:1

opis zawodów

"Cracovia spada z ligi waterpolowej." -

Cracovia spada z ligi waterpolowej.

Relacja z zawodów w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Decydujące zawody o spadek z ligi waterpolowej Hakoah — Cracovia 2:1 (1:0) Zawody powyższe zadecydowały o spadku z ligi waterpolowej Cracovii.

Gra pomimo, że toczyła się o wielką stawkę, prowadzona była obustronnie fair. Drużyna Cracovii rozporządza dobrymi pływakami, ale za wyjątkiem Trytki, kiepskiemi waterpolistami. Gra przez cały czas otwarta, przyczem do przerwy pierwszą bramkę strzelił w 2 minucie Wiener dla i Hakoahu, nie bez winy bramkarza Cracovii Englendera.
Po pauzie, już w drugiej minucie z przeboju strzela Hammerman drugą bramkę dla Hakoahu, a wreszcie w 5 minucie Grubenthal, zdobywa dla Cracovii jedyny punkt. Sędziował p. Smoderek z Warsza¬wy. Publiczności około 700 osób.

Temsamem Hakoah uratował się od spadku z ligi waterpolowej. Z Hakoahu wyróżnili się Wiener, Feuereisen, Hammerman, z Cracovii Trytko i Kot.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 209 z 30 lipca 1935