mistrzostwa tenisowe Krynicy

"Mistrzostwa tenisowe Krynicy." -

Mistrzostwa tenisowe Krynicy.

Pierwsza relacja z zawodów w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Zapowiedziane na czwartek rano rozgrywki zostały z powodu ulewnego deszczu przełożone na popołudniu i dały nast. wyniki:

W grze pojedynczej panów: Herbst— Burda 6:1, 6:0, Lechner—Skoczyński 7:5, 6:4. Piechota—Kempler 6 3, 6:2, Kołcz II— Ogrodziński 8:10. 6:4, 6:2. Była to najpiękniejsza rozgrywka dnia, przyczem Ogro¬dziński wykazał nadzwyczajną formo i uległ jedynie szalonej rutynie swego przeciwnika, dr. Liebling—Lesław 8:6, 6:2, Kołcz I—Lechner 6:1. Gra została przerwa¬na w drugim secie przy stanie 2:2. W grze pojedynczej pań: Paraf ińska— Czyżewska 6:1, 6:0, Szerauc-Gąskowa— Mroczkowska 6-2, 6:0.

Wittman doniósł w ostatniej chwili, że 2 powodu treningu wraz z Tłoczyńskim do mistrzostwa Polski nie będzie mógł wziąć udziału w obecnym turnieju. Decyzja taka zapadła w Polskim Zw. Lawn Tennisowym. , W piątek rozegrane zostaną pierwsze półfinały w singlach. Publiczności na zawodach z powodu niepogody niewiele.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 227 z 17 sierpnia 1935

"Trzeci dzień turnieju tenisowego w Krynicy." -

Trzeci dzień turnieju tenisowego w Krynicy.

Druga relacja z zawodów w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
W piątek rozgrywki turnieju tenisowego o mistrzostwo Krynicy odbywały ale z powodu deszczu dopiero po południa. — Wyniki trzeciego dola były następujące: Gra pojedyńcza panów: Kołcz II — dr Liebling (Cracovia) 7:5. 6:7. Herbst (Cr.) — Piechota (Krynica) 6:1, p:i.

Gra pojedyńcza pań: Dubieńska — Gąskowa 6:1 6:2. Łuniewska (Legja) — Parafińska 6:3, 6:4.
Gra podwójna panów: Lechner. Ogrodziński (Cracovia) — Nowotarski. Piechota (Krynica) 6:8, 6:0, Horain. Lesław — Baldinger, Sattel 7:5, 6:1.
Gra mieszana: Dubieńska, Herbat — Mroczkowska. Lesław 6:1, 6:1. Łuniewska. Książepolski — Gąskowa, Horain 8:6. 4:8. W grze pojedyńczej panów do półfinału wchodu Horain, Kołcz II, Herbst I mistrz Lwowa Kołcz 1. W grze pojedynczej pań finał .rozegrany bedzie po. miedzy Dubieńską i Łuniewską. W grze podwójnej panów do finału wchodzą dr Liebling i Herbst oraz zwycięzcy meczu Horaln, Lesław — Brada Kolca.

W sobotę zakończone będą półfinały gier podwójnych i pojedyńczych panów oraz finały wszystkich gier. Podkreślić należy dobrą organizacje zawodów. Krynica przygotowała szereg cennych nagród dla zwycięzców. Z ramienia AZS zawodami sprawnie kieruje p. Józef Parafiński.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 229 z 19 sierpnia 1935

"Zakończenie turnieju tenisowego w Krynicy." -

Zakończenie turnieju tenisowego w Krynicy.

Trzecia relacja z zawodów w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny cz.1
Trzecia relacja z zawodów w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny cz.2
W sobotę w czwartym dniu turnieju tenisowego o mistrzostwo Krynicy, we finale singlu pań do walki stanęły pp. Dnblieńska— Łuniewska, przyczem wynik brzmiał 6:3, 4:6, 6:2. Piękną była gra Łuniowskiej. która w końcu musiała ulec rutynie b. mistrzyni Polski.

Półfinał gry mieszanej: Dubieńska i Herbst—Parafiński i dr. Liebling 6:3, 6:0.
Półfinał w singlu panów Kołcz I—Herbst 7:5, 6:0. Podkreślić należy bardzo regularną grę Koleza. W drugim półfinale zwyciężył Kołcz II Horaina 6:4, 8:10, 6:4. Walka prawie, że równorzędna, w której, większą regularność gry wykazał Kołcz.
Singel juniorów Burda—Skoczyński zakończył się wynikiem 6:4, 8:10, 6:2.
Półfinał w grze podwójnej Kołczewie—Horain i Lesław dał wyniki 6:4. 6:2.
W niedzielę turniej dobiegł do finału. Pogoda zła, deszcz utrudnia i przerywa ciągle grą.
W finale gry pojedynczej panów po bardzo emocjonującej grze pokonał Kołcz II swego brata 6:4, 4:6, 6:3, 3:6 i 6:2 i zdobył po raz pierwszy mistrzostwo Krynicy.
Finał w grze mieszanej miedzy Dubieńską i Herbstem a Szerauc-Gąskową i Horainem musiano wskutek silnej ulewy przerwać.

Wobec tego, że zawodnicy musieli się rozjechać na międzynarodowe mistrzostwa Polski, nie odbył się również finał gry podwójnej. Na podstawie losowania Kołczowie zdobyli bez gry pierwszą nagrodą ą Liebling Herbst drugą.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 230 z 20 sierpnia 1935