1935-11-24 Reprezentacja Katowic - Cracovia 1:4

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Reprezentacja Katowic - hokej mężczyzn herb.png


Hokej.png
mecze towarzyskie
Katowice, niedziela, 24 listopada 1935

reprezentacja Katowic - Cracovia

1
:
4

(0:1; 0:3; 1:0)

Sędzia: Pilarzy z Bielska
Widzów: 800


Cracovia - hokej mężczyzn herb.png


Skład:
Metzner

Kaszny
Doniec
Arlt
Wilczek
Urdzoń
Całka
Anzelm
Kuczer
Kuehn

Bramki
Kupczer Adam Kowalski
Andrzej Wołkowski
Gorlicki
Skład:
Jan Maciejko

Balcer
Zdzisław Trytko
Czesław Marchewczyk
Andrzej Wołkowski
Adam Kowalski
Gorlicki
Władysław Michalik
Jan Keller 2
Henryk Toni

Opis spotkania

"Cracovia zwycięża reprezentacją hokejowa Katowic 4:1 (1:0. 3:0. 0:1)." -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

Cracovia zwycięża reprezentacją hokejowa Katowic 4:1 (1:0. 3:0. 0:1).

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
W drugim dniu turnieju hokejowego na sztucznym torze łyżwiarskim, zespól Cracovii pokonał w niedzielę przed południem reprezentację klubów śląskich, występujących jako team m. Katowic. Drużyny wystąpiły w następujących składach: Cracovia: Maciejko, Balcer, Trytko. Marchewczyk, Wołkowski. Kowalski, Gorlicki. Michalik, Keller, Toni; Katowice: Metzner rezerwa „Kaszny". Doniec, Arlt, Wilczek, Urdzoń, Całka, Anzelm, Kuczer i Kuehn.

Goście nie mieli tym razem groźnego przeciwnika, gdyż gracze Śląska na początku sezonu wypadli naogół słabo. Szwankowała u nich nie tylko jazda, ale i prowadzenie krążka, a zupełnie zapomniano o grze zespołowej. Skład Katowic opierał się na graczach Śląskiego Klubu Hokejowego i Pogoni. Lepiej wypadli gracze SKH, przedewszystkiem Metzner w bramce, który obronił szereg celnych strzałów. Najlepszym graczem Katowic był Arlt, dobrze u rywali również jego partner Doniec. W linji napadu lepiej wypadł atak Pogoni z Urdzoniem na czele. Cracovia w spotkaniu tem nie wysilała się specjalnie. Uważała je raczej za trening. Starała się zademonstrować ładną grę zespołową, a przyznać trzeba, że się jej to udało. Najlepiej wypadł u gości i tym razem atak: Marchewczyk, Wołkowski i Kowalski. Kanadyjczyk Toni gra na poziomie naszych graczy, a poza zrozumieniem gry, zespołowej i taktycznej, nic nowego do naszego sportu hokejowego nie wniesie. Reszta graczy Cracovii, jak Michalik, Keller, Gorlicki, jeszcze się nie rozegrała.
Przebieg samego spotkania, prowadzonego w atmosferze prawdziwie sportowej, był naogół interesujący. Cracovia uzyskuje prowadzenie w pierwszej tercji ze strzału Kowalskiego. W tym okresie liczne ataki Cracovii likwiduje z powodzeniem obrońca Arlt i zawsze dobrze zagrywający Metzner w bramce.
W drugiej tercji, gdy Metznera zastąpił rezerwowy bramkarz Kaszny, udało się Cracovii ze strzałów Kowalskiego, Wołkowskiego i Gorlickiego uzyskać dalsze trzy bramki. W trzeciej tercji gra staje się bardzo interesująca. Ślązacy oswoiwszy się z lodem i przeciwnikiem, atakują coraz zacięciej, uzyskując przez Kupczera honorową bramkę.

Sędzia p. Pilarzy z Bielska. Widzów okolo 800 osób.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 328 z 26 listopada 1935