(27:18; :; :; :)

"Finały mistrzostw Polski w koszykówce panów." -

Finały mistrzostw Polski w koszykówce panów.

Relacja z zawodów w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
W sobotę wieczór rozpoczęły się w hali sportowej we Lwowie finały mistrzostw Polski w koszykówce panów o puhar im. Polskiego Zw. gier sportowych. Udział w turnieju bierze 8 drużyn.
W pierwszem spotkaniu Cracovia wygrała a AZS. Lublin w stosunku 51:25 (17:18). Do przerwy prowadziła ambitna drożyła młodych akademików lubelskich. która jednak Ce wytrzymała tempa i w drugiej połowie zupełnie opadła na siłach. Cracovia rozegrała się dopiero po przerwie, górując pod każ¬dym względem nad słabym przeciwnikiem. Najlepszym graczem zwycięzców okazał się Miodoński. Kosze dla Cracovii uzyskali Miodoński 9. Michalski 4, Radwański 2 i Zdzisławski 5, dla AZS. Ćwikła 6. Boczek 2 i Kultys 3. Sędziował p. Sperling, widzów bardzo dużo.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 34 z 3 lutego 1936