1936-05-31 Cracovia - Zwierzyniecki Kraków 4:2
1936-05-31 Węgry(amatorzy) - Kraków 3:2

"Kraków—Zachodnie Węgry 1:1 (0:0)." -

Kraków—Zachodnie Węgry 1:1 (0:0).

Relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Budapeszt, 1 czerwca (tel.) Drużyna reprezentacyjna Krakowa wyjechała w poniedziałek rano do Gyӧr, gdzie rozegrała zawody z reprezentacją Węgier Zachodnich. Polacy przybyli na miejsce dopiero po godz. 2-giej popołudnia, co naturalnie wpłynęło na ich kondycje fizyczną, tem-bardziej. że byli jeszcze zmęczeni meczem z dnia poprzedniego.

W rezultacie uzyskali tylko wynik remisowy 1:1 (0:0), który odpowiadał naogół przebiegowi spotkania. Gra była wyrównana. Przeszkadzał bardzo silny wiatr utrudniając kontrolowanie piłki. Polacy grają w pierwszej połowie z wiatrem, mimo to jednak nic mogą uzyskać żadnego realnego efektu.

Po przerwie miejsce Szewczyka na środku napadu zajmuje Malczyk, któremu tej udaje się w 21 min. zdobyć bramką. Niestety wynik ten nie utrzymał się, gdyż za przewinienie na polu karnem sędzia podyktował rzut karny, który Węgrzy wykorzystali. Dalsze wysiłki nie przyniosły już zmiany rezultatu. W drużynie polskiej wyróżnili się Madejski. Sitko, Rieaser i Kopeć, u Węgrów dobra obrona. W drużynie polskiej w miejsce kontuzjonowancgo Lesiaka na lewej pomocy grał Kotlarczyk I, na środku grał Wilczkiewicz.

Po zawodach odbył się bankiet, utrzymany w bardzo serdecznym nastroju, poczem Polacy o godz. 8-mej wyjechali do Budapesztu, skąd we wtorek rano wracają do kraju.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 153 z 3 czerwca 1936