Rozgrywki o Puchar Polski.

"Zawody piłkarskie Warszawa - Kraków." -

Zawody piłkarskie Warszawa - Kraków.

Zapowiedź meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
W niedzielę 2 sierpnia 1936 r. odbędą się ćwierć finałowe zawody piłkarskie o puhar Pana Prezydenta Rzeczypospolitej pomiędzy reprezentacyjną drużyną Warszawy, a reprezentacyjną drużyną Krakowa. W skład Krakowa wchodzą najlepsi gracze Cracovii. Podgórza, Makkabi, Krowodrzy i Zwierzynieckiego K S. Niskie ceny wstępu obleczone są na Liczną frekwencje publiczności. Zawody odbędą się na boisku Cracovii o godzinie 16.45.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 213 z 2 sierpnia 1936

"Kraków-Warszawa 4:0 (1:0)." -

Kraków-Warszawa 4:0 (1:0).

Relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Kraków, 1 sierpnia.

W niedziele odbyły się w Polsce cztery spotkania a cyklu zawodów o Puhar P. Prezydenta. W Krakowie spotkały się reprezentacje piłkarskie Warszawy I Krakowa, który zwyciężył bez trudu 2:0. grając w dodatku niemal przez cały czas w dziesiątkę. — Malczyk opuścił bowiem z powodu kontuzji już w 5-tej min. boisko. W drużynie gości zasłużyła na wyróżnienie tylko obrona i Polak w pomocy, Kraków stał bardzo dobrze, tylko atak po utracie Korbasa grał słabiej. — Bramki strzelili Pamuła. Korbas, Majeran i Grűnberg.

Sędziował p. Seichter w miejsce p. Słomczyńskiego, który do Krakowa nie przyjechał. Publiczności około 1500 osób.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 215 z 4 sierpnia 1936

"8 Kraków—Warszawa 4:0 (1:0)" -
Raz Dwa Trzy

8 Kraków—Warszawa 4:0 (1:0)

Relacja z meczu w tygodniku Raz Dwa Trzy
Zwycięstwo Krakowa nie ulegało już przed meczem żadnej wątpliwości, Reprezentacja Warszawy zaprodukowała też w rzeczywistości grą na bardzo słabym poziomie i tylko obrona oraz środkowy pomocnik Polak zasługują z tej miernej jedenastki na wyróżnienie.

Kraków miał przez cały czas wyraźną przewagę i gdyby nie fakt, że napad krakowski grał niemal przez cały czas zawodów w czwórkę, zwycięstwo gospodarzy. byłoby jeszcze bardziej dobitnie podkreślone w wyniku. Już w piątej bowiem minucie zeszedł z boiska kontuzjonowany Malczyk i nieobecność jego dała się potem bardzo odczuć. Obie drużyny wystąpiły w nast. składach: Warszawa: Kopeć, (Głowacki), Tamasiewicz, Bazylewski, Napiórkowski. Polak, Danielczyk, Wesołowski, Rusin, Zbroja, Stańczyk, Wróbel. — Kraków: Pawłowski, Pająk, Doniec, Żiżka, Grűnberg, Majeran, Korbas, Pamuła^ Malczyk, Wrona, Zembaczyński.

Kraków gra od samego początku we wszystkich linjach bardzo dobrze, kontuzja Malczyka odbija się jednak na ciągłości akcyj napadu, który dopiero w 35ej min. zdobywa prowadzenie ze strzału Pamuły. Dalszą bramkę strzela w 15-tej min. drugiej połowy Korbas. Przed końcem zawodów schodzi na kilka minut z boiska Doniec, kopnięty boleśnie w nogę i właśnie w tym okresie gr strzela Majeran z pomocy trzecią bramkę d Krakowa w 38-emj min. W ostatniej minucie podwyższa jeszcz Grűnberg wynik na 4:0, podkreślając tylko doskonałą grę całej linji pomocy.

Obrona miała mało do roboty, napad, jak już wspomniano, cierpiał z powodu nieobecności Malczyka.

Widzów zebrało się około 1500, sędziował p. Seichter, wyznaczony bowiem arbiter p. Słomczyński nie przyjechał.
Źródło: Raz Dwa Trzy nr 31 z 4 sierpnia 1936