1 Piechula II

"Cracovia zwycięża 10:6 (8:3) katowicką Pogoń." -

Cracovia zwycięża 10:6 (8:3) katowicką Pogoń.

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
W ramach uroczystości jubileuszowych rozegrała drużyna Cracovii zawody w piłkę ręczna z wicemidtrzem Polski i prowadzą obecnie w mistrzostwach Ligii Śląskiej Pogonią z Katowic, zwyciężając 10:6 (8:3)- Były to drucie obok meczu Śląsk—Kraków zawody, w których zmierzyli się z sobą najsilniejsi reprezentanci tych dwóch okręgów rywalizujących ze sobą o miano najlepszego w Polsce. Po zwycięstwie Cracovii należałoby Krakowowi przyznać pierwszeństwo.

Cracovia grała doskonale do przerwy, a zwłaszcza dobrze grały jej atak, z Syczem na czole, który potrafił uwidocznić cyfrowo nieznaczna w polu przewagę. Po przerwie atak Cracovii opadł na siłach. Pogoń zdobyła przewagę jednak z powodu ostrej i skutecznej gry obrony Cracovii nie mogła strzelić więcej jak trzy bramki.

Bramki dla Cracovii zdobyli Sycz (4). Data (Z) Zdzisławski, Kowalski i Cetera po jednej, dla gości zaś Piechula I (2). Klukowskl (2). Jabłoński i Piechula II po jednej.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 157 z 8 czerwca 1937