Steapleford
Haray
Haray

Opis spotkania

"Rehabilitacja węgierskich hokeistów Kombinowany zespół Dębu i Cracovii przegrywa 0:3" -
Nowy Dziennik

Relacja z meczu w dzienniku żydowskim Nowy Dziennik
Drugi występ węgierskiej drużyny hokejowej BBTE na Śląsku przyniósł im zwycięstwo nad kombinowanym zespołem Dębu i Cracovii 3:0 (1:0, 1:0, 1:0). Węgrzy przystąpili do tego spotkania — zasileni specjalnie sprowadzonym na Len mecz Kanadyjczykiem Steaplefordem. Gra była ostra przeprowadzona w szybkim tempie. Węgrzy przewyższali miejscowych technicznie i grą zespołową. Szczególnie wyróżnili się Kanadyjczyk Steapleford, który był motorem drużyny. W drużynie polskiej słabo zagrali Wołkowski i Marchewczyk — oraz bramkarz Tarłowski, który zawinił dwie bramki.

W pierwszej tercji gra była równorzędna. Węgrzy często strzelają, zresztą celnie na bramkę zda lęka, prowadzenie zdobył Kanadyjczyk Steapleford z połowy lodowiska.
W drugiej tercji goście mają znaczną przewagę Gra staje się coraz ostrzejsza. Wołkowskiemu — którego Węgrzy mieli specjalnie na oku, nie udało się przeprowadzić żadnej akcji. Jego solowe wy pady kończyły się na obronie gości. Drugą bramkę dla Węgrów zdobył w tej fazie gry Haray znowu z dalekiego strzału.

W trzeciej tercji polska drużyna dąży za wszelką cenę do zmiany wyniku i ma nawet wyraźną przewagę. Węgrzy grają wówczas na czas stosując taktykę defensywną dla utrzymania wyniku, co im się zresztą udaje. Wynik dnia ustalił ponownie Haray. Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie, gromadząc na forze przeszło 1500 widzów. — Skład drużyny polskiej był następujący: Tarłowski, Kasprzycki— Arlt, Kunert—Burda— Urzon, Marchewczyk—Wołkowski—Brodowski.
Źródło: Nowy Dziennik nr 332 wydanie wieczorne z 3 grudnia 1937