Stępińska

"Olsza wygrywa ponownie z Cracovią w siatkówce żeńskiej." -

Olsza wygrywa ponownie z Cracovią w siatkówce żeńskiej.

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
W sobotę rozegrany został na sali YMCA rewanżowy mocz Olszy z Cracovią w siatkówce pań, który wobec ponownego zwycięstwa zadecydował właściwie o zdobyciu przez nią tytułu mistrza. Wprawdzie do ukończenia rozgrywek pozostaje jeszcze kilka spotkań, lecz wydaje się nieprawdopodobnem, aby ich wynik zdołał wpłynąć na zdobycie mistrzostwa. Drużyny bowiem, z którymi ma jeszcze grać Olsza są za słabe, aby jej zagrozić.

Z drugiej jednak strony trzeba stwierdzić, że wczorajsza forma Olszy, mimo jej zwycięstwa 2:1 (12:15, 15:7, 15:3), była bardzo słaba. Zwłaszcza w przegranym pierwszym secie zawodniczki Olszy, z wyjątkiem może Tomasikówny, jakoś dziwnie nie mogły się zgrać i wystarczyło kilka dobrych zagrań Stępińskiej i Cracovia rozstrzygnęła seta na swoją korzyść.
Po zmianie Pytlówna gra w Olszy za „Myszkę" i wykazując doskonałą formę w ścięciach rozstrzyga o losach drugiego seta.
W trzecim secie początkowo gra jest wyrównana później jednak rozegrane już panie Olszy, zdobywają przewagę i wygrywają pewnie. Całość spotkania nie stała na spodziewanym wysokim poziomie.