1:1
Stepleford

Opis spotkania

Śląski Kurjer Poranny

Cracovia - F.T.C. Budapeszt 3:0 (0:0, 2:0, 1:0), Cracovia - F.T.C. 1:1 (0:1, 1:0, 0:0)

Do drugiego spotkania, jakie rozegrano w niedzielę w Krakowie pomiędzy powyższymi zespołami, gospodarze wystąpili z Wołkowskim. Tym razem, po nieszczególnej grze Węgrów w dniu poprzednim liczono się z jeszcze większym zwycięstwem, tym czasem Węgrzy zagrali o wiele lepiej, nie mniej jednak Cracovia zasłużyła na zwycięstwo. Doskonale zagrał u Węgrów Stepleford. który pokazał b. wysoką klasę.

W Cracovii dość słabo wypad! Wołkowski, oraz Marchewczyk. Drugi atak, złożony .z graczy K. T. H. przewyższał słynną trójkę Cracovii grą zespołową.
W pierwszej tercji Cracovia przeważa, jednak niespodziewany wypad Węgrów przynosi im prowadzenie, z i ładnej akcji Stepleford — Gostany, ze strzału tego ostatniego. Mimo dalszej przewagi Cracovii, wynik pozostałe niezmieniony.
W następnej tercji miejscowi nadal przeważają i z solowej akcji Wołkowskiego pada dawno zasłużone wyrównanie.

W trzeciej tercji tempo się wzmaga. Obie drużyny mają liczne okazje do zdobycia bramek, jednak bramkarze obu drużyn bronią wspaniale.

Źródło: Śląski Kurjer Poranny nr 9 z 10 stycznia 1938 [1]