Czesław Marchewczyk

Władysław Michalik

Opis spotkania

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
W przeddzień meczu eliminacyjnego o mistrzostwo Polski z Ukrainą rozegrała Cracovia w sobotę wieczór spotkanie towarzyskie z Pogonią.

Cracovia wygrała 3:1. Gra tylko w pierwszej tercji prowadzona była w żywem tempie i w tym okresie obfitowała w ciekawsze momenty. Mimo to Cracovia w ciągu całego spotkania miała sposobność wykazać doskonała opanowanie Jazdy, oraz umiejętności taktyczne.
Na czoło drużyny krakowskiej wybijali się Marchewczyk, Wołkowski i Michalik. W szeregach Pogoni wyróżnili się. Jałowy I w obronie. Sabiński, Korzeniowski w pierwszym ataku, a Palus w drugim.

Wszystkie bramki padły w pierwszej tercji. Dla Cracovii bramki strzelili Marchewczyk 2, i Wołkowski 1. Dla Pogoni Korzeniowski. Sędziowali Badryło i Zalewski. Widzów około 1.500.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 59 z 28 lutego 1938