"Cracovia—Ukraina w hokeju 4:0." -

Cracovia—Ukraina w hokeju 4:0.

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny cz.1
Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny cz.2
Przy rekordowem zainteresowaniu z góra 8000 widzów rozegrała Cracovia w niedziele wieczór mecz eliminacyjny o hokejowe mistrzostwo Polski z Ukrainą Spotkanie zakończyło się pewnem zwycięstwem drużyny krakowskiej 4:0 (2:0, ,1:0. 1:0).

Na tle słabego przed wnika drużyna krakowska wypadła jeszcze znacznie lepiej, niż dnia poprzedniego z Pogonią, przyczem i tym razem na pierwszy plan wybiła się doskonała trójka napadu: Marchewczyk, Wołkowski, Kowalski.

Ukraina grata w pierwszej tercji jakby stremowana i z tej przyczyny wypadła bardzo słabo. W pozostałych dwóch tercjach graczom Ukrainy szło już nieco lepiej, mimo to ani na chwile nie potrafili być groźni dla swego przeciwnika. Bramki strzelili: Marchewczyk (2). Wołkowski i Kowalski. Sędziowali pp. Buchholz i Wacek Kuchar.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 60 z 1 marca 1938