Mistrzostwa Polski piłka ręczna mężczyzn

(2:4)

"Cracovia wygrywa eliminacje szczypiórniaka w Brześciu." -

Cracovia wygrywa eliminacje szczypiórniaka w Brześciu.

Relacja z zawodów w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
W ciągu dwóch dni, na stadjonie Ośrodka WF w Brześciu toczyły się boje w półfinałach mistrzostw Polak] w szczypiórniaku męskim. Walczyła tu grupa I z udziałem reprezentacji okręgu krakowskiego Cracovii, reprezentacji okręgu lwowskiego AZS Lwów oraz reprezentacji okręgu poleskiego ZS Brześć.

Mistrzostwa rozpoczęły się wciągnięciem na maszt flagi państwowej. Następnie przemówił delegat Pol. OZPB i wręczono drużynom kwiaty. Po części oficjalnej odbyła sio defilada drużyn przed trybunami.
W pierwszym dniu mistrzostw spotkała sic Cracovia z AZS Lwów zwyciężając tych ostatnich 8:6 (2:4).
Od początku meczu toczy się gra żywa i ostra. W pierwszych kilkunastu minutach prowadzi Lwów, zdobywając cztery bramki. Cracovia na kilka minut przed przerwą ładnym zrywem zdobywa dwa punkty.

Po przerwie tempo się wzmaga, prowadzenie obejmuje Cracovia i paru ładnemi ciągami wyrównuje. Od tej chwili gra staje sic b. ostra I przechodzi w brutalną, sędzia nie może opanować sytuacji. Lwów za wszelką ceną dąży do wygranej. Jednak brak mu strzelców. W dalszych minutach Krakowianie prowadzą już 7:4 i mają mecz prawie wygrany. W końcowych minutach AZS strzela jeszcze dwie bramki, a Cracovia jedną w ten sposób Cracovia wygrała mecz, a zarazem weszła do finału.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 170 z 22 czerwca 1938