Opis zawodów

"środa kolarska na torze „Cracovii"." -

środa kolarska na torze „Cracovii".

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Trzecia z rzędu popularna popołudniówka kolarska przyniosła organizatorom pełny sukces. Coraz większa liczba startujących kolarzy junjorów pozwala snuć najlepsze nadzieje na przyszłość. Jest to dużą zasługą kierownika sekcji p. Barzyckiego. W zawodach udział wzięło 22 kolarzy m. in. Koper z Warszawy oraz Lange z Poznania. Wyniki są nast.:

W pierwszym biegu na 80 km. ożyli na 68 okrążeń tom z 6-ciu finiszami pierwsze miejsce zdobył Łazar 9 pkt. przed Janikiem 8 pkt (obaj Cracovia) oraz Langem 5 pkt Czas zwycięzcy 48 min. 85 sek. W biegu tym wycofał się Wander.
W biega turystów na baloanch a różnych startów, pierwsze miejsce uzyskał Antczak, drugie Stanek, obaj niestowarzyszeni.
W biegu juniorów serji pierwszej na 5 okr. toru zwyciężył Bobula w czasie 8.20 przed Stankiem i Zajączkowskim, w serji drugiej również na 5 okrążeń toru, zwyciężył Pitio przed Wojdyłą.

W biegu za prowadzeniem motorów na 10 okrążeń toru bezkonkurencyjnym okazał się Wandor za leaderem Bańdą, zwyciężając w czasie 5.58, drugi o pół okrążenia Koper za Barzycklm, trzeci Janik za Klugerem.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 200 z 22 lipca 1938