Opis zawodów

"Środa na torze kolarskim „Cracovii“." -

Środa na torze kolarskim „Cracovii“.

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Wczorajsze wyścigi kolarskie na torze Cracovii zgromadziły ponad 800 widzów, emocjonujących ale ciekawym przebiegiem zawodów. W programie jak zwykle, bieg długodystansowy, junjorów, turystów oraz wyścig za motorami.

Wyścig na 20 km czyli 45 okr. toru pomyślany jako trening jazdy zespołowej przyniósł nieoczekiwane zwycięstwo młodego zawodnika Cracovii Łachety, który udaną „ucieczką” uzyskał 600 m przewagi i zwycięstwo nad starszymi i rutynowanymi zawodnikami. Drugim był Wandor, trzeci Łazar obaj po 8 pkt Zwycięsca Łachota uzyskał czas bardzo dobry 30.45 i 6 pkt.
W biegu turystów z różnych startów zwyciężył Antczak czas 10.46 przed Baranem i Stankiem.
Bieg za prowadzeniem motorów na 8 okr. toru był łatwym łupom Lazara, który za doskonałym liderem Bańdą uzyskał dobry czas 3.51, co odpowiada 54 km/godz. Drugi Janik za inż. Nawratilem, trzeci Święszek za Litwinem.
W biegu junjorów na 5 okr. pierwsze miejsce zdobył James 3.40 przed Łazarem II i Szwenkiem.
W mixcie kolarskim harcerka Danusia wyzwała na mecz 3 rundowy, krępego i przysadzistego baloniarza, który wygrał wyścig o ćwierć koła. Pokonana. żywo przez publiczność aplaudowana zapowiedziała rewanż na następną środę.