1938-08-31 zawody torowe mistrzostwa Krakowa

Opis zawodów

"Łazar (Cracovia) długodystansowym mistrzem torowym Krakowa." -

Łazar (Cracovia) długodystansowym mistrzem torowym Krakowa.

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
W dniu wczorajszym odbył się na torze Cracovii długodystansowy wyścig kolarski na przestrzeni 50 km. o tytuł mistrza miasta Krakowa. Niepewna pogoda zgromadziła na widowni około 500 osób, które były świadkiem wcale emocjonujących wyścigów.

Na starcie stanęło 12 kolarzy, wyścig ukończyło— 5-ciu. Nic świadczy to dobrze o sile krakowskich kolarzy. Już za tydzień, t. zn. 11 bm., odbędzie się w Krakowie taki sam wyścig o tytuł mistrza Polsku. Kolarze krakowscy winni
wytężyć wszystkie siły, by wyjść z honorem z walki z koalicją warszawsko-łódzką. Obserwując wczorajszy wyścig można stwierdzić, iż jednym z faworytów może być mistrz Krakowa Łazar.
Przebieg wyścigu był nast.: Dobrze jadącemu Frankowskiemu pęka łańcuch. Na zmianę jest zbyt duża strata czasu. Kolega klubowy Bobula poświęca się i oddaje rower Frankowskiemu, który traci jedno okrążenie. Tempo jest bardzo mocne.
W 31 min. karambol: Wandorowi pęka guma, zwalnia, najeżdża na niego doskonale jadący Giza, na niego znów Łacheta.
Kłąb maszyn i ludzi.
Na szczęście bez poważnego wypadku. Zawodnicy ci wycofują się z wyścigu.
Z powodu zbyt ostrego tempa i za długiego dystansu wycofują się młodzicy Pitio, Leśniak i James. Był to dla nich za forsowny wyścig, do którego wogółe nie powinni być dopuszczeni. — Janik traci jedno okrążenie z powodu defektu pedału.
Końcowy wynik mistrzostwa:
l-sze miejsce i tytuł mistrztw zdobywa Łazar w czasie bardzo dobrym 1.17,48, punktów 13, 2) stary weteran Duda pkt. 6, 3) Motyka pkt. 0. Czwarte miejsce o jedno okrążenie w tyle zajął Janik (pkt. 8), wreszcie ostatnie 5-te miejsce Frankowski (pkt. 0).