Opis zawodów

"Zawody kolarskie na torze Cracovii." -

Zawody kolarskie na torze Cracovii.

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Wczorajsze zawody torowe miały charakter treningu przed niedzielnemi zawodami o długodystansowe mistrzostwo Polski. Mimo, iż do zawodów stanęło 8-ciu kolarzy, a bieg ukończyło 4-ch, impreza ta była udana, a publiczność brała aż nazbyt żywy udział w toczących się na torze walkach. Najlepszym zawodnikiem okazał się mistrz Krakowa Łazar, który mimo dwukrotnej zmiany roweru był zdecydowanie najszybszym kolarzem i wygrał lekko „w cuglach”.

Należy jednakże uniknąć w walkach o mistrzostwo takich „kombinacji”, jakie nam pokazał wczoraj Wandor i na co publiczność zareagowała gwizdem. Wandor, chcąc pomóc Łazarowi, umyślnie zwolnił i pozostał o jedno okrążanie w tyle by potem Łazara podciągnąć i umożliwić mu zyskanie jednego koła. Jest to sprzeczne z przepisami wyścigowemi i słusznie sędzia skarcił to postępowanie zawodnika. Za takie bowiem kombinacje grozi w mistrzostwie dyskwalifikacja.
Rezultat końcowy nast: 1) Łazar w czasie 1:00.06, punktów 7, drugie miejsce o okrążenie w tyle Giza (L) pkt. 7, trzecie miejsce Motyka (KTK), który w tym wyścigu okazał się bardzo dobrym pkt. 4. czwarty i ostatni Teichman (Cr.)

Poza tem odbył się jeszcze wyścig turystów na balonach na 5 okr. toru. Wygrał Kozłowski w czasie 3.27 przed Stankiem i Antczakiem. Widzów ponad 600.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 249 z 9 września 1938