Opis zawodów

"środowe zawody kolarskie na torze Cracovii." -

środowe zawody kolarskie na torze Cracovii.

Pierwsza relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Po tygodniowej przerwie nastąpiło wczoraj otwarcie jesiennej serji środowych wyścigów kolarskich na torze. Frekwencja widzów duża, co świadczy dodatnio o poziomie zawodów, Wczorajszy program był urozmaicony wyścigami popi Łacnych setek polskiej produkcji „Moj", Jakoteż startem najlepszych torowców krakowskich. Niespodzianką była porażka mistrza Krakowa Łazara w walce z Wandorem, zwycięzcą biegu dystansowego na punkty.

W biegu młodzików na 15 okrążeń toru a trzema finiszami zwyciężył Sosenko w czasie 11.52, mając 9 punktów. Drugi Wojdyłło 6 pkt, trzeci Ryżak 3 -pkt
Wyścig motocyklytek „Moj" na 10 okr. toru przyniósł zwycięstwo takowi w czasie 6.12 przed Łupą.
Wyścig półdystansowy na 20 okr. toru z 4 finiszami rozegrany został w bardzo ostrem tempie. Niespodziankę sprawił Wandor, który wygrał 3 sprinty, zwyciężając w wyścigu w czacie 14.4 przed Łazarem 7 pkt. i Dąbrowieckim również 7 pkt.
Ostatni wyścig niezwykle interesujący motor contra kolarz. Koalarze próbowali pojedynczo swe siły w wyścigu za motorami na 200 m. W pierwszym biegu Łazar pokonał motocyklistę w czasie 13.5, w drugim Dąbrowiecki również zwyciężył, lecz w lepszym czasie 13.2.

Sędzia główny p. Barzycki. Widzów ponad 600.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 256 z 16 września 1938