Wisła Kraków herb.pngGracz

"Chrzanów-Kraków w piłce nożnej 3:2 (1:0)." -

Chrzanów-Kraków w piłce nożnej 3:2 (1:0).

Relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Chrzanów, 18 września (Jog) W Chrzanowie na boisku Fabloku spotkały się w niedzielę dwie kombinowane drużyny z najlepszych graczy okręgu krakowskiego i chrzanowskiego. — Team Krakowa złożony był z graczy Cracovii, Wisły i Garbarni, a team Chrzanowa z Fabloku i Chełmka. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Chrzanowa 3:2 (0:1).

Składy drużyn były nast: Kraków: Radwański, Piątek, Szumilas, Kotlarczyk II, Grűnberg, Filek, Habowski, Gracz, Korbas, Szeliga i Zembaczyński. Chrzanów: Kurek, Guzda, Pełczyński Emil, Moczko, Głowacki, Haliszka, Riesner, Klimza, Wójtowicz, Osiecki, Bator.

Grę rozpoczyna Chrzanów, z miejsca narzucając silne tempo. Atak jego już w pierwszych minutach daje zatrudnienie Radwańskiemu. Niestety nie może się jednak zdobyć na cyfrowe uwydatnienie swej przewagi. Pierwsza bramka pada dla Chrzanowa w 12 min. ze strzału Osieckiego, a z podania Wójtowicza. Dalsza część zawodów bardziej wyrównana. Kraków nie wykorzystał rogów, a Habowski, po nieudanym wybiegu Kurka, wysoko przenosi silnym strzałem nad pustą bramkę.

Druga część rozpoczyna się przy lekkiej przewadze Krakowa. Obie strony dążą do zmiany wyników bezskutecznie. Udaje się dopiero w 14 min. Korbasowi, który wyrównuje na 1:1. Po tym momencie Kraków zaczyna grać energiczniej. Przez jakiś czas obie drużyny grają nerwowo. 25 minuta przynosi ponownie prowadzenie drużyny chrzanowskiej, a bramkę zdobywa Klimza. Chrzanów ma piękną okazję do podwyższenia wyniku, jednak ostra centra Riesnera przepuszczona zostaje przez dwóch graczy pod bramką Krakowa. Znów następuje wyrównanie w 32 min. ze strzału Zembaczyńskiego. W kilka minut później dla Chrzanowa znów prowadzenie 3:2 zdobywa Osiecki. Dogodną pozycję do uzyskania remisu marnuje Zembaczyński i sędzia p. Skowroński odgwizduje mecz.

Gra Chrzanowa była bardzo poprawna, a zwycięstwo zasłużone. Wszystkie jego lin je wykazały grę technicznie dobrą. Mecz stał na bardzo dobrym poziomie i miał przebieg spokojny.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 260 z 20 września 1938