Opis zawodów

"środowe wyścigi kolarskie w Krakowie." -

środowe wyścigi kolarskie w Krakowie.

Pierwsza relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Już o późnym zmierzcha, przy świetle gwiazd zakończyły się wczoraj dwunaste z rzędu popularny środowe zawody kolarskie, organizowane przez KS Cracovia. Wyścig popularnych „setek“ wygrał przekonywująco Węglik na DKW, który na dystansie 5 okrążeń toru uzyskał doskonały czas 2.04, drugi Czyko na ,.Coventry”, trzeci Żak na „Mój”.

Wyścig 50 kilometrowy pomyślany, jako ostateczny trening przed niedzielnemi mistrzostwami długodystansowemi Polski, skrócony został, z powodu zapadającej ciemności do 40 km.
Do zawodów stanęło z najlepszych kolarzy krakowskich bez Dąbrowieckiego. Wyścig obfitował ładne momenty. Serje ucieczek I pogoni trzymaj naplecie widzów aż do ostatniej chwili. Najlepszym kolarzem okazał się Motyka, dzielni, mu sekundował Teichman, obaj wnieśli wiele tycia do wyścigu. Zwyciężył w ogólnej punktacji doskonale sprintersko usposobiony Wandor, uzyskując 11 pkt. w czasie 1:07.49 przed Łazarem 6 pkt. I Motyką oraz Janikiem po 8 pkt. W 60-tem okrążeniu weteran Duda jadący bardzo dobrze, uległ na wirażu, z powodu pęknięcia opony, groźnie wyglądającemu wypadkowi. Na szczęście skończyło się na strachu, i Duda, straciwszy 3 okrążenia, po zmianie kola kontynuował dalej wyścig.

Widzów około 500 osób. Sędzia p. Barzycki.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 270 z 30 września 1938