33
:
30

Relacja z meczu w tygodniku Przegląd Sportowy
Spotkanie to decydujące o trzecim miejscu, miało przebieg żywy i emocjonujący. Na początku przeważała drużyna krakowska, prowadząc 4:0, a później 8:4.

Ambitnie grający lwowiacy dochodzą teraz coraz częściej do głosu, zawodzą Jednak kompletnie pod względem strzałowym i przeważając przez drugie 10 minut. podciągają wynik do przerwy tylko do stanu 10:9 (dla Cracovii).
W drugiej części gra początkowo równa 13:13. Potem AZS, pomimo usunięcia za 4 osobiste dobrego Derezliskiego, zdobywa przewagę (b. dobrze grają w tym okresie Pławczyk oraz Pawłowski) i prowadzenie 16:14, 20:16, 23:19.
Zryw Cracovii doprowadza do remisu 23:23, a nawet zdobywa ona punkt przewagi 24:23. Na 5 minut przed końcem AZS prowadzi 25:23. Plac opuszczają, za cztery osobiste, Kulikowski(Cr.) i Parnowski (AZS). Znowu Czajczyk uzyskuje dla Cracovii prowadzenie 26:23 i znowu Pławczyk wyrównuje na 26:26.
W ostatnich minutach gna jest b. nerwowa. Klimczak strzela dwa karne i AZS prowadzi w ostatniej minucie 28:26. Na sekundę jednak przed dzwonkiem, kończącym grę, dalekim strzałem wyrównuje Radwański.
Nie na wiele to się przydało. Pięciominutowej dogrywki krakowianie nie wytrzymują kondycyjnie i nerwowo i AZS wygrywa 33:30. W Cracovii b. słabo grał Kulikowski. U akademików jak zwykle najlepszy Pławczyk.
Punkty zdobyli dla AZS-u: Pławczyk 7, Pawłowski 6, Dererzlński 1 Klimczak po 5. Siwek 4, Zbyszyński i Palmowski po 3. Dla Cracovii: Czajczyk 12, Radwański 9, Plu¬ciński 4, Kulikowski 3, Kowalski 2.

Sędziowali dobrze pp. Twardo i Sawoniak.
Źródło: Przegląd Sportowy 27 marca 1939