"Mistrzostwa okręgu krakowskiego w szczypiórniaku." -

Mistrzostwa okręgu krakowskiego w szczypiórniaku.

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Garbarnia — Cracovia 7:6 (2:3).

Początkowo Cracovia prowadziła 3:1, zdobywając bramki z rzutów wolnych egzekwowanych przez Pachlą. Dla Garbarni pierwszą bramkę zdobył Russer, który następnie zmniejszył niekorzystny dla Garbarni wynik do 2:3 po fatalnym biedzie Pawłowskiego.
Po przerwie białoczerwoni zdobywają czwartą bramką, przez nowopozyskanego gracza śląskiego Stokłosą, również z rzutu wolnego i zwycięstwo ich wydaje się być pewne. Tymczasem nagły zryw Garbarni przynosi jej w krótkim czasie nietylko wyrównanie ale i prowadzenie różnicą nawet dwóch bramek zdobytych przez doskonałego w tym dniu Pirowskiego I. Przy stanie 6:4 dla Garbarni, Radwański strzela piątą bramkę dla Cracovii, która dąży wszelkiemi siłami do wyrównania. Niestety doskonałą okazję do wyrównania w postaci rzutu karnego marnuje Stokłosa. Tymczasem szczęśliwszą jest Garbarnia i przez Kilackiego zdobywa jeszcze jeden punkt, zapewniając sobie zwycięstwo, którego nie może już im odebrać Cracovia, mimo zdobycia jeszcze jednej bramki przez Datą w ostatniej minucie gry.
Z drużyny zwycięzców na wyróżnienie zasługuje trójka ataku: Pirowskl I, Russek, Lipiński, Harlender w pomocy, oraz obrońcy Małko i Piekutowski.

Białoczerwoni, którzy wystąpili bez Plucińskiego, Resicha i Syczą, mieli najlepszych graczy w Pach II i Dutkiewiczu. Sędziował p. Tomosz, który wykluczył zawodnika Garbarni Pirowskiego.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 116 z 28 kwietnia 1939