Wisła Kraków herb.pngLiszka

"Kraków przegrał w Chrzanowie." -

Kraków przegrał w Chrzanowie.

Relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Chrzanów, 4 czerwca. (Jog). W Chrzanowie gościła dziś reprezentacja piłkarska Krakowa, złożona z graczy ligowych. Na boisku Fabloku rozegrała ona spotkaniu z teamem Fablok—Chełmek na rzecz K. 0. Z. P. N. Mecz zakończył się zwycięstwem teamu Fablok—Chełmek w stosunku 3:2 (2:1)

Reprezentacja Krakowa wystąpiła w następującym składzie: Koczwara, Szumilas, Lasota, Jabłoński, Grűnberg, Liszka, Gergel, Szeliga, Korbas. Wróbel. Zembaczyński, a team w zestawieniu: Kurek, Kramer, Guzda, Haliszka, Głowacki, Moczko, Riesner, Klimza, Osiecki, Czajor i Cyganek.

Pierwsze 10 minut gry cechowała wybitna przewaga Krakowa. Team grał chaotycznie. Zwolna jednak gra się wyrównuje, a team zdobywa w 10-ej minucie róg, który egzekwuje Riesner. Jego wykop Czajor umieszcza w siatce Krakowa Drugą z kolei bramką dla teamu zdobywa w 20-ej minucie w pięknym stylu Osiecki z podania Klizmy i Cyganka. Kraków jest lepszy w polu, natomiast zawodzi pod bramką. — W 32-ej minucie Korbas z zamieszania podbramkowego zdobywa pierwszą bramką dla Krakowa. Po pauzie team jest bezwzględnie lepszy i stale atakuje. Już w 5-ej minucie Cyganek zdobywa dla niego trzecią bramką w pozycji lecącej. W 20-ej minucie Korbas ustala wynik meczu na 3:2, zdobywając bramką z karnego za rękę obrońcy.

Na wyróżnienie zasługują z teamu Klimza, Osiecki, Głowacki, Cyganek, i Kurek. Za to Czajor bardzo słaby. Wśród Krakowian wyróżnili sią: Koczwara w bramce, który unieszkodliwił kilka niebezpiecznych strzałów, nadto Zembaczyński i Korbas.