Dybalski
Kempf
Zularek

Opis zawodów

Cracovia—Lechia 6:2 (1:1, 1:0, 4:1) które zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem Cracovii.

Zeszłoroczny mistrz Polski mile rozczarował i zadowolił publiczność, która brała żywy udział w przebiegu meczu, dopingując to jedną to drugą drużynę. Wiadomości o słabej formie białoczerwonych — na podstawie dotychczas rozegranych towarzyskich spotkań, nie wróżyły jej wielkich sukcesów. Pobyt w Krynicy i sparringi z KTH widocznie wyszły jej na dobre, gdyż forma zawodników jest zadowalająca. Specjalnie tyczy się to Wołkowskiego, który był najlepszym na lodzie. Dzielnie sekundował mu Marchewczyk i Kasprzycki w obronie.

Pierwsza tercja zakończyła się remisowo, w drugiej Lechia zdobyła prowadzenie, lecz była to jej ostatnia bramka. W trzeciej tercji Cracovia zdobywa 4 bramki, które wyraźnie mówią o jej przewadze. Bramki dla Cracovii zdobyli: Wołkowski 4, Marchewczyk ; Bereza. Sędziowali pp. Kłaput i Michalik b. dobrze. Publicz-ności 2.000.
Źródło: Echo Krakowa nr 25 z 26 stycznia 1947