1947-01-26 Cracovia - Wisła K. 2:3

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cracovia - hokej mężczyzn herb.png


Hokej.png
turniej finałowy
Łódź, niedziela, 26 stycznia 1947

Cracovia - Wisła Kraków

2
:
3

(2:1; 0:1; 0:1)


Wisła Kraków - hokej mężczyzn herb.png


Opis zawodów

"Nie ma jeszcze Mistrza Polski w hokeju Decydujące spotkanie odbędzie się w Krakowie" -
Echo Krakowa

Nie ma jeszcze Mistrza Polski w hokeju Decydujące spotkanie odbędzie się w Krakowie

Relacja z meczu w dzienniku Echo Krakowa
Było do przewidzenia na długo przed rozgrywkami, że właściwy finał o mistrzostwo Polski w hokeju na lodzie, rozegra się między krakowskimi zespołami Wisłę i Cracovię. Pozostałe dwie drużyny Ł. K. S. i Lechia wchodziły wprawdzie w rachubę, ale nie liczono się z nimi zbyt poważnie. Spotkanie Wisły z Cracovię, które odbyło się w godzinach południowych, zakończyło się nieznacznym zwycięstwem Wisły, mimo iż Cracovia prowadziła w pierwszej tercji 2:1.

Szybkie tempo i zmienne akcja obu drużyn trzymały widzów w napięciu niemal do ostatniej chwili. Obie drużyny grały dobrze i zwycięska bramka padła w 16-tej minucie trzeciej tercji, kiedy Peter, obrońca Wisły minął trzech graczy Cracovii i zdobył goala. Wysiłki zawodników Cracovii w celu zmiany wyniku przechodzę bez efektu i wynik pozostaje bez zmian aż do końcowego gwizdka sędziów, którymi byli pp. Kuchar i Paruszewski, nienadzwyczajni.

Wobec równej ilość: punktów, jakie posiadają obie drużyny, o zdobyciu mistrzostwa Polski w hokeju na rok 1947, zadecyduje trzecie spotkanie pomiędzy tymi drużynami, które odbędzie się w Krakowie. Termin spotkania ustalono na 2 lutego.
Źródło: Echo Krakowa nr 27 z 28 stycznia 1947