1947-06-08 Kraków - Śląsk 1:2

"Rozpoczęcie jubileuszu KOZPN-u" -

Rozpoczęcie jubileuszu KOZPN-u

Relacja z meczu w dzienniku Dziennik Polski
W sobotę rozpoczęły uroczystości jubileuszowe KOZPN-u nabożeństwem żałobnym za zmarłych działaczy i zawodników, oraz zawodami piłkarskimi. Kraków pokonał Śląsk opolski 3:2 (0:1).

Śląsk: Piela (Zjednoczenie Zabrze), Czernik (Szombierki). Komorkiewicz (Polonia), Preisner, Bekczyńskl, Piechura (wszyscy Piast Gliwice), Śliwiński (Lwowianka Opole). Fojcik (Kop. Jadwiga), Gruner (Piast), Kalus (Szombierki), Wiśniewski (Pol.).

Kraków: Bębenek (Dębski), Tyranowski (Garbarnia), Michalik (Wieczysta), Kubik (Wisła), Lesiewicz (Garbarnia), Filo (Łobzowianka), Cisowski (Wisła). Kofin (Dębski), Wodnicki (Bronowianka) — po przerwie: Hajdziński (Łobzowianka), Kawula (Wieczysta), Kolasa (Bieżanowianka).

Do przerwy mimo dużej przewagi i licznych sytuacji podbramkowych krakowian, opolanie prowadza w 21 min. przed pauza z pięknego voleya Kalusa. Po przerwie wyrównał Cisowski w 12 min. Druga bramkę dla Krakowa strzelał Kofin w 25 min., a wyrównująca dla Ślązaków w 37 min. Foicik.

Rozstrzygająca bramka padła ze strzału Cisowskiego w 41 min. Atak Krakowa zaprzepaścił mnóstwo sytuacyj podbramkowych. Gra była urozmaicona. Ślązacy byli szybsi i skuteczniejsi. w drużynie ich wyróżniał się młody środkowy napastnik Grune, który zasługuje na uwagę kapitana związkowca PZPN. W drużynie Krakowa wybijał się doskonałą gra Lasiewicz. Bębenek mimo puszczonych bramek wypadł dobrze. Widzów około 4 tysięcy. Sędzia zawodów Zapiór ingerował rzadko. (jot)
Źródło: Dziennik Polski nr 154 z 9 czerwca 1947