1947-06-22 gymnastyka motocyklowa

gymnastyka motocyklowa

"Gymkhana motocyklowa" -

Gymkhana motocyklowa

Sekcja motocyklowa KS Cracovia urządziła wczoraj, na Stadionie Miejskim zawody w zręczności jazdy na motorach. W gymkhanie wzięło udział 43 zawodników, wśród nich wielu uczestników Ogólnopolskiego Zjazdu Rakietowego.

By wykazać stopień opanowania jazdy zawodnicy przebywali na trasie gymkhany 12 przeszkód. Do najtrudniejszych z nich należała jazda po desce (tylko 3 zawodników przejechało bez punktów karnyh), trudny. kręty slalom, przejazd pod bramkami oraz podjęcie z ziemi kapelusza. Zawody wykazały większą sprawność zawodników prowincjonałnych, którzy zajęli 4-ry miejsca w pierwszej piątce. Szczegółówe wyniki są następujące:
1) Gryguś B. (HKS Czuwaj, Przemyśl) na DKW 350 — + 24, pkt — czas 3.35 min.
2) Motyl Z. (KKCM) — na NSU 250 — + 12 pkt. — 3,46 min.
3) Haudys (HKS Przemyśl) na Ho 130 — +' 12 pkt. — 4,02 mim
4) Wolfinger (Zakopane) — FE 11 pkt.
5) Senkówski (Przemyśl) — -Fi pkt
6) Witek J. (Legia) 1 pkt.
Wczorajszy zwycięzca wyścigu motocyklowego Bębenek (Garbarnia) został zdyskwalifikowany za ominęciu 1 bramki.
W czasie przerwy popisywali się akrobatyczną pada na motorze J. Ralt (KKCM) oraz Gryguś z Przemyśla. 14-letni Raff był namłodszym zawodnikiem gymkhany — mimo, że zajął on jedno z dalszych miejsc, zapowiada się jednak na doskonałego motocyklistę.

Zawody zakończyło rozdanie nagród. Zainteresowanie publiczności tą ciekawą imprezą było znaczne.
Źródło: Echo Krakowa nr 171 z 24 czerwca 1947