Stadler

1948-10-24 ŁKS Łódź - Cracovia 1:0

Piłkarz

Opis meczu w tygodniku Piłkarz
Pierwsze minuty gry wcale nie zapowiadały wygranej Cracovii, gdyż Szczakowianka już w 4-tej min. uzyskuje prowadzenie, a w 6-tej min. strzela drugą bramkę.

Z tą chwilą jednak Cracovia otrząsa się z chwilowej przewagi gości i już do końca zawodów jest drużyną bezapelacyjnie lepszą zarówno technicznie jak i kondycyjnie, toteż ambicja i wola walki pozwoliła białoczerwonym na uzyskanie zwycięstwa, które padło niemal w ostatniej minucie gry. Bramki dla zwycięzców zdobyli: w 17-tej min. i 80-tej min. Wiśniewski, oraz w 56-tej Dycjan — dla pokonanych Tatarski i Stadler.

Zawody prowadził słabo p. Bogdanowicz.
Źródło: Piłkarz nr 34 z 26 października 1948

"Cracovia Ib—Szczakowianka 3:2 (1:2)" -

Cracovia Ib—Szczakowianka 3:2 (1:2)

Relacja z meczu w dzienniku Dziennik Polski
Do przerwy przewaga Szczakowianki, która prowadziła nawet 2:0. Po pauzie silną przewagę ma Cracovia. Zawody na dobrym poziomie. Bramki dla Cracovii strzelali: Wiśniewski 2 i Dycjan, dla Saczakowianki Stadler I i Wadowski. Sędzia Bogdanowicz usunął z boiska Janigacza I ze Szczakowianki.
Źródło: Dziennik Polski nr 294 z 26 października 1948