1949-01-15 zawody pierwszy krok

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

zawody pierwszy krok

Relacje z zawodów

"„Pierwszy krok" pięściarzy krakowskich" -
Piłkarz

„Pierwszy krok" pięściarzy krakowskich

Relacja z meczu w tygodniku Piłkarz
Zorganizowane przez KOZB zawody pięściarskie dla na młodszych bokserów Krakowa zgromadziły ogó¬łem na starcie około 70 zawodników reprezentujących kluby: Wisłe. Cracovię, Garbarnię. Koronę i Groble.

Ilość zgłoszonych zawodników świadczy o dalszej popularyzacji sportu pięściarskiego w naszym mieście. Jak również o intensywnej pracy poszczególnych klubów nad wychowaniem narybku.
Rewia najmłodszych pięściarzy krakowskich stała na dość dobrym poziomie szczególnie w wagach lżejszych. — Szkoda tylko. że werdykty sędziowskie nie zawsze odpowiadały rzeczywistemu przebiegowi walk, co było powodem wielu nieporozumień, mijało się zaś zupełnie z istotnym celem imprezy, która jest przecież propagandą sportu pięściarskiego wśród młodzieży.
Spośród startujących zawodników wyróżnić trzeba przede wszystkim Pasławskiego w wadze piórkowej. — Zawodnik ten ma wiele zadaków na dobrego pięściarza. Dobrze również zapowiadają się Cenda w muszej. Kaletka w półśredniej i Liszka w średniej. KOZB doloty na pewno wszelkich starań. by odpowiednio pokierować dalszym szkoleniem wymienionych zawodników.
Wyniki szczegółowe:
W muszel — Cenda (Wisła) wygrał na punkty z Marta (Crac.).
W w. koguciej — Hrubemu (W) przyznano niesłusznie zwycięstwo w walce z Gaudynem (G). Jak się jednak okazało, nieporozumienie co wynikło z powodu złego odczytania kart przez sędziego ringowego, tak ze po rewizji werdyktu zwycięstwo odniósł— zgodnie z przebiegiem walki — Gaudyn.
W w. piórkowej — Pasławski (Kor), pokonał Stysiała R. (Cr.) przez i. k o., w lekkiej — Pawlus (Cr.) wy¬grał na punkty z Jaszczyńskim (W), w półśredniej — Kaletka (W) zwyciężył na punkty Waśkę (Garb.), w średniej — Liszka (Kor.) wyorał z Majewskim (W) przez t. k. o., w półciężkiej — Opyrchał (Kor.) przegrał przez dyekwalifikaeię z Boniakiem (Groble) i w ciężkiej — Habczyk (Cr ) pokonał na punkty Bebeja (Kor.)

Spotkanie ćwierćfinałowe w wadze.- koguciej, Hruby (W)—Raźniak (Cr.) zostanie powtórzone w najbliższym czasie.
Źródło: Piłkarz nr 3 z 17 stycznia 1949