Puchar Kałuży

Mecz o Puchar Kałuży.

"Po wyrównanej walce Kraków zremisował z Warszawą 2:2 o puchar Kałuży" -

Po wyrównanej walce Kraków zremisował z Warszawą 2:2 o puchar Kałuży

W obecności 8 tys. widzów rozegrany został wczoraj w Warszawie mecz z cyklu o puchar Kałuży między reprezentacjami Krakowa i Warszawy, który po wyrównanej na ogół walce zakończył się zasłużonym wynikiem remisowym 2:2 (1:1).

Bramki dla Krakowa zdobył Nowak, dla Warszawy Ochmański. W obu reprezentacjach zawiedli gracze drużyny narodowej. Z bramkarzy pewniejszy był Borucz. Rybicki przy swych ryzykanckich wybiegach parokrotnie minął się z piłką. W obronie wyróżnili się: Barwiński i Wołosz. Linie pomocy były najsłabsze w obu drużynach.

W ataku doskonale grał Ochmański, który był najlepszym graczem na boisku, oraz z drużyny krakowskiej Bobula po przerwie. Sędziował b. słabo Bukowski z Radomia.
Źródło: Echo Krakowa nr 168 z 24 czerwca 1949

"Warszawa — Kraków 2:2 (1:1)" -

Warszawa — Kraków 2:2 (1:1)

Relacja z meczu w dzienniku Dziennik Polski
Warszawa (tel) Międzyokręgowe spotkanie piłkarskie o puchar Kałuży rozegrane we czwartek siało szczególnie w pierwszej połowic na dosyć niskim poziomie. Prowadzenie uzyskał Kraków, natomiast po przerwie pierwsi podwyższyli wynik warszawiacy. Bramki dla Krakowa, który wystąpił w osłabionym składzie zdobył Nowak. dla Warszawy Ochmański. Sędziował Bukowski.
Źródło: Dziennik Polski nr 171 z 25 czerwca 1949