1950-01-29 Ogniwo Cracovia - Kolejarz Poznań 41:38

Kraków, sala WUKF, niedziela, 29 stycznia 1950, 11:00

41
:
38

(20:16; :; :; :)

"Nieoczekiwany sukces koszykarzy Ogniwo-Cracovii Ogn.-Cracovia —Kolejarz Poznań 41:38 (20:16)" -

Artykuł w Gazecie Krakowskiej
Niedzielne spotkanie o mistrzostwo ligi koszykowej pomiędzy poznańskim Kolejarzem a Ogn.-Cracovią, zakończyło się nieoczekiwanym zwycięstwem koszykarzy krakowskich w stosunku 41:38 (20:16).

Na porażkę Kolejarza wpłynęło w dużym stopniu zmęczenie ciężkim meczem z Gwardią. Fakt ten jednak nie umniejsza w niczym sukcesu biało-czerwonych, którzy zagrali w tym spotkaniu doskonale. Cracovia nawiązała z miejsca równorzędną walkę, zdobywając od pierwszej minuty gry przewagę, dzięki większej bojowości i szybkości. Mecz był bardzo emocjonujący. Kiedy po przerwie kolejarze wyrównali, a następnie objęli prowadzenie, zdawało się, że mimo wszystko zejdą oni z boiska jako zwycięzcy. Cracovia nie załamała się jednak i grając nadzwyczaj ambitnie wyrównała a następnie prowadząc różnica kilku punktów utrzymuje wynik do końca meczu, odnosząc zasłużone zwycięstwo.