1950-10-01 mistrzostwa okręgowe Krakowa

mistrzostwa okręgowe Krakowa

"Mistrzostwa Krakowa w tenisie rozpoczęte" -

Mistrzostwa Krakowa w tenisie rozpoczęte

W niedzielę rozpoczęły się na kortach WKKF okręgowe mistrzostwa Krakowa w tenisie, w których rozstawiono następujących zawodników: Kołcza, Horaina, Gajewskiego, Moja, Skąpskiego, Christa, Kormana i Burdę. Z kobiet: Krawczykównę, K. Kubalankę, Kołczową, Guzikównę, Ziembę i Kamieńską. W drugim dniu zawodów niespodziankę sprawiła Potuczkowa (Ogniwo Kr.), która pokonała Ziembę (Stal) 6:2, 4:6, 6:2.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 272 z 3 października 1950

"Trzeci dzień mistrzostw tenisowych w Krakowie" -

Trzeci dzień mistrzostw tenisowych w Krakowie

W dalszym ciągu mistrzostw tenisowych Krakowa uzyskano następujące wyniki: Skąpski (Ogn.) Pieczonka (Zw.) 7:5, 6:1,, Horain (Zw ) — Szczurowski (Zw.) 6:2, 6:0, Gajewski (Ogn.) — Grabowski (Sp.) 6:3, 6:1, Jedliński (Zw.) — Biegański (Sp.) 6:0, 6:0. Juniorzy — Nowak (Zw.) — Ślusarczyk II (Ogn.) 6:0, 6:1, Hirschel (Ogn.) _ Jaśko (Zw.) 6:!, 6:0, Pieczonka (Zw.) — Urbańczyk (Sp.) 6:2, 7:5, Fiedko (Sp.) Gargui (Sp.) 6:3, 6:1, Urbańczyk. (Sp.) Ślusarczyk III (Ogn.) 5:6, 6:4, 6:3. u
Źródło: Gazeta Krakowska nr 274 z 5 października 1950

"Niespodzianki w tenisowych mistrzostwach Krakowa" -

Niespodzianki w tenisowych mistrzostwach Krakowa

Trwający już od tygodnia turniej tenisowy o mistrzostwo okręgu krakowskiego przyniósł pierwsze niespodzianki w postaci rewelacyjnych zwycięstw Bassa (OWKS) nad Gajewskim (Ogn.) 6:3, 6:4. Również dużą niespodziankę sprawił Christ (Ogn.), który nieoczekiwanie pokonał w spotkaniu ćwierćfinałowym Moja (Ogn.) 6:2, 1:1 j po zwycięstwie nad Kozłowskim (Og.) 6:2, 6:1 zakwalifikował się do finału, gdzie spotka z Horainem.

W konkurencji kobiet pierwsze miejsce zdobyta Krawczykówna (Ogn. Tarnów), wygrywając w finale po zaciętej walce z Z. Kubalanką (Ogn. Kr.) 7:5, 6:4. W półfinale gier pojedynczych juniorów Christ zwyciężył Nowaka 6:0, 1:3 a Pieczonka pokonał Tutko 12:10, 6:1.

Dziś na kortach Ogniwa dalszy ciąg turnieju, przy czym na godzinę 15.30 przewidziane jest ciekawe spotkania finałowe pomiędzy Horainem (Związkowiec Kr.) i Christem (Ogn. Kr.).
Źródło: Gazeta Krakowska nr 278 z 9 października 1950

"Horain (Związkowiec Kr.) mistrzem Krakowa w tenisie" -

Horain (Związkowiec Kr.) mistrzem Krakowa w tenisie

Finałowe spotkanie tenisowe Horain (Związkowiec)—Christ (Ogniwo Kraków) zakończyło się bezapelacyjnym zwycięstwem Horaina 6:1, 6:0, 6:1, który tym samym zajął pierwsze miejsce w turnieju, zdobywając mistrzostwo Krakowa na rok. 1950. Dziś na kortach Ogniwa rozegrany zostanie dalszy ciąg turnieju. Odbędą się gry podwójne i mieszane, przy czym na godzinę 15.30 przewidziane jest spotkanie finałowe juniorów Christ (Ogniwo)—Pieczonka (Związkowiec Kr.).
Źródło: Gazeta Krakowska nr 279 z 10 października 1950