tu tenisie stołowym

rozpoczęte" -

Mistrzostwa

rozpoczęte

W świetlicy Gazowni rozpoczęły się rozgrywki o indywidualne mistrzostwo Krakowa w tenisie stołowym w konkurencji mężczyzn. Staj tuje 58 zawodników, reprezentując 11 klubów.

Z ciekawszych spotkań pierwszego dnia rozgrywek zanotować należy zwycięstwo Pawłowicza (Wł) nad Bezwińskim (Unia Kr.) 15:21, 21:13, 21:17 . oraz Lisińskiego (Ogn.) nad dobrze grającym Pieczonką 21:12, 13:21, 21:9.

Rozstawiono 8 zawodników, między innymi obrońcę tytułu — Mamczarczyka oraz Dobosza (Ogn.), którzy prawdopodobnie spotkają się w finale, (as)
Źródło: Echo Krakowa nr 41 z 10 lutego 1951

"Dobosz (Ogniwo) mistrzem tenisa stołowego" -

Dobosz (Ogniwo) mistrzem tenisa stołowego

INDYWIDUALNE mistrzostwa Krakowa w tenisie stołowym przyniosły dużą niespodziankę w postaci nieoczekiwanej porażki dotychczasowego mistrza Krakowa — Mamczarczyka w półfinałowym spotkaniu z Ziębą (Ogn.) po zaciętej i na dobrym poziomie stojącej grze 15:21, 22:20, 15:21, 22:20 21:16.

Drugi półfinał zakończył się zwycięstwem Dobosza nad Pawłowiczem (Wł) 21:16, 21:17, 21:19.
W FINALE Dobosz zwyciężył Ziębę 15:21, 21:17, 21:12, 20:22, 21:18, zdobywając po raz drugi od roku 1948 tytuł mistrza Krakowa. Trzecie miejsce zajął Mamczarczyk po zwycięstwie nad Pawłowiczem.
Pozostałe spotkania finałowe: Mamczarczyk (Ogn) — Kowal (Ogn) 21:13, 21:17, Zięba (Ogn)— Kursa (Wł) 21:18, 21:12. Pawłowicz (Wł) — Kossowski (Stal Chrzanów) 21:12, 14:21, 21:11. Dobosz (Ogn) — Bobrowski (Unia Kr) 21:10, 18:21, 21:16.
Mistrzostwa przeprowadzone zostały systemem pucharowym, z tym jednak, że wszyscy ci, którzy przegrali z półfinalistami spotkają się o miejsca od 5 do 8. Warto pod kreślić, iż w tegorocznych rozgrywkach obok znanych i rutynowanych zawodników, startowali również młodzi chłopcy, z których najlepiej zapowiada się Pieczonka z krakowskiego Włókniarza.
Ze znanych zawodników nie wzięli udziału w turnieju: Drenger i Redner (OWKS), Słowiński (Ogn. Tarnów), Siwy (Unia Mościce) oraz Grochot (Wł).

(Organizatorzy mistrzostw składają podziękowanie zarządowi Gazowni, który zdając sobie sprawę z trudności zdobycia sali do rozgrywek, wypożyczył bezinteresownie własną świetlicę.
Źródło: Echo Krakowa nr 42 z 11 lutego 1951