Kraków, sala WKKF, ul. Manifestu Lipcowego 27, niedziela, 11 lutego 1951, 18:00

42

(16:24; :; :; :)

"Po zaciętej walce koszykarze Ogniwa przegrywają z Kolejarzem Poznań 39:42" -

Po zaciętej walce koszykarze Ogniwa przegrywają z Kolejarzem Poznań 39:42

Niedzielne spotkanie o mistrzostwo pierwszej ligi koszykowej rozegrane pomiędzy jednym z kandydatów do tytułu mistrzowskiego Kolejarzem Poznań a krakowskim Ogniwem, zakończyło się po ciekawej i żywej grze zwycięstwem drużyny poznańskiej w stosunku 42:39 (24:16).

Zespół poznański, górujący nad gospodarzami lepsza technika i rutyna odniósł zwycięstwo zasłużenie, jednak Oqniwo miało okresy dobre i ary. Zbytnia nerwowość zawodników krakowskich pod koszem oraz nieudolność w egzekwowaniu nutów osobistych nie pozwoliły gospodarzom na uzyskanie zwycięstwa.
Ogniwo grało po pauzie lepiej niż do przerwy i dwukrotne być bliski wyrównania. Sforsowane obrony poznańskiej — przychodziło koszykarzom Ogniwa jednak z dużą trudnością, podczas ody poznaniacy, zwłaszcza w pierwszej połowie. umiejętnie i przytomnie wykorzystaj błędy obrony Ogniwa, zdobywając cenne punkty.
Poza tym przestrzelenie rzutów osobistych przez zawodników Kolejarza należało do rzadkości, w przeciwieństwie do strzałów Ogniwa. Najbardziej emocjonujące były końcowe momenty meczą, kiedy Ogniwo zmniejszyło różnicę punktową z dziesięciu punktów do trzech. Kosze dla Kolejarza tryskali: Grzechowiak 16, Ruszikiewicz 7, Jarczyńcki i Fęglerski po 6, Bayer i Matysiak po 4. Dla Ogniwa punkty zdobyli: Pacuła 16, Łudzik i Ciesielek i R. po 6, Ciesielski J. 3. Krupa 4, Bętkowski 2.

Sędziowali słabo ob Twardo i Elbanowski z W-wy, wydając szereg mylnych orzeczeń, krzywdzących przeważnie drużynę Ogniwa.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 42 z 12 lutego 1951