1951-05-24 mistrzostwa szosowe Krakowa

mistrzostwa szosowe Krakowa

"Wandor mistrzem szosowym Województwa krakowskiego" -

Wandor mistrzem szosowym Województwa krakowskiego

We czwartek odbyły się na trasie Kraków — Jaworzno — Kraków (100 km) szosowe mistrzostwa kolarskie woj. krakowskiego na rok 1951. zorganizowane przez sekcję kolarską WKKF w Krakowie. Do wyścigu stanęło 10 najlepszych kolarzy krakowskich. Mistrzostwo zdobył (po raz ós¬my) Władysław Wandor (Włókniarz) w czasie 2 godz. 53 min. Drugim na mecie był Motyka (Gwardia) 2.58.12. — 3) Jarzyna (Włókniarz) 3.02.9 — 4) Kromka(Włókniarz) 3.03.15 5) 1 6) Żyran (Włókniarz) I Skałka (Ogn.) 3.07.24 — 7) Słonina (Gwardia),— 8) Dyląg Tad. (Gwardie), — 9) Kudelski (Włókniarz).

W kategorii II (karty wyścigowe) wyścig rozegrany został na trasie Kraków—Dulowa— Kraków (50 km). Zwyciężył Wiśniewski (Włókniarz) w czasie 1.22.36 przed Wasiuczyńskim (Gwardia) 1.22.37 i Dylągiem Janem (Gw.) 1.22.38.

„Turyści" startowali na dystansie 25 km (Kraków—Ko¬chanów—-Kraków). Wyścig wygrał Mleczko (niest.) w czasie 40.10 przed Lepiarsklm(nlest) 40.12 i Matyczyńskim Ryszardem (Gw.) 40.15.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 143 z 26 maja 1951