Garbarnia Kraków (Związkowiec), po fuzji w 1951 r. z Koroną Kraków, występowała w rozgrywkach jako Włókniarz.

"Małe derby Krakowa.
Włókniarz — Ogniwo 1:1" -

Małe derby Krakowa.
Włókniarz — Ogniwo 1:1

Trudno zrozumieć "politykę" kierownictwa sekcji piłki nożnej Włókniarza, w wyniku której jedyny rasowy przebojowiec i strzelec - Cholewa, znalazł się po boisku dopiero po kontuzji Nowaka. Cholewa, grający w otoczeniu Bożka i Browarskiego wykazał bezsporną wyższość nad nimi i mógł grać z Nowakiem na łączniku.

Słabo grający napad Włókniarza nałożył na defensywę drużyny ludwinowskiej zadanie przerastające jej siły. Z tym większym tedy uznaniem trzeba podnieść ofiarną pracę pomocy i obrony Włókniarza, puszczając nawet w niepamięć szereg kiksów. Zaapelować jednak należy, aby wyznaczono sobie granicę pomiędzy zaciętością i niebezpieczną grą.

Ogniwo grało spokojnie, jednak poniżej formy, jaką zademonstrowało w meczu z Unią. Najjaśniejszymi punktami byli: Gędłek, Mazur, Kolasa i Bobula. Środkowy napastnik Radoń, dobry technicznie, nie unikający walki, nie może jednak podołać obowiązkom kierownika napadu. Tym bardziej, że Kaszuba i skrajni pomocnicy poświęcają się raczej grze destrukcyjnej.

Widzów ok. 20.000.
Źródło: Przegląd Sportowy nr 89 z 15 października 1951

"Fatalne błędy bramkarzy decydujące" -

Fatalne błędy bramkarzy decydujące

Wbrew oczekiwaniom mecz dwóch krakowskich zespołów: Włókniarza i Ogniwa stał na b. słabym poziomic. Zagrożony spadkiem z ligi Włókniarz nie dał z siebie takiego wysiłku, by móc to spotkanie rozstrzygnąć na swoją korzyść. Również Ogniwo zagrało co najmniej o klasę gorzej niż. w ostatnim spotkaniu z Unią — Bramkarz Pajor fatalnie przepuścił łatwą do obrony piłkę, obrońcy dopiero po przerwie rozegrali się. Kaszuba, który znów wystąpił po dłuższej przerwie nie wyróżnił się niczym, a jedynie w linii pomocy Mazur, a częściowo Kolasa zasłużyli na słowa pochwały. W ataku pracowitym i jedynym wartościowym napastnikiem był Radoń. Łącznicy: Kadłuczka i Rajtar niewidoczni, a skrzydłowi zawiedli strzałowo.

W sumie mecz należał do jednych z najsłabszych jakie widzieliśmy ostatnio w Krakowie.
Obydwie bramki podły z przypadkowych akcji. W 7 minucie niegroźną centro Parpana wypuszcza fatalnie z rąk Pajor, a w zamieszaniu pod¬bramkowym do pitki dochodzi Bożek, który z bliska zdobywa prowadzenie dla Włókniarza.
Nie trwa ono długo, bo w 15 minucie Radoń przytomnie przerzuca wybiegającego z bramki Rybickiego, a toczącą się do bramki piłkę dobija na samej linii Pawłowski, u- zyskując wyrównanie. W chwilę potem schodzi z boiska kontuzjowany Nowak. Do kotka pierwszej połowy lekko przeważa Ogniwo, które ma jeszcze w 40 minucie okazję do zdobycia drugiej bramki, ale Rybicki wraz z Lasiewiczem wybijają z linii bramkowej piłkę na róg.

Po przerwie poziom gry jeszcze bardziej obniża się, a obustronne chaotyczne akcje nie przynoszą zmiany wyniku.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 270 z 15 października 1951

Mecze sezonu 1951

Dąbski Kraków 1951-02-18 Ogniwo MPK Kraków - Spójnia Kraków 4:1  Polonia Bytom 1951-03-04 Ogniwo MPK Kraków - Ogniwo Bytom 4:2  Wawel Kraków 1951-03-11 Ogniwo MPK Kraków - OWKS Kraków 1:2  ŁKS Łódź 1951-03-18 Ogniwo MPK Kraków - ŁKS-Włókniarz Łódź 1:0  Polonia Bytom 1951-03-25 Ogniwo Bytom - Ogniwo MPK Kraków 2:1  Ruch Chorzów 1951-04-01 Unia Chorzów - Ogniwo MPK Kraków 1:2  Polonia Bytom 1951-04-08 Ogniwo Bytom - Ogniwo MPK Kraków 1:1  AKS Chorzów 1951-04-15 Ogniwo MPK Kraków - Budowlani Chorzów 3:0  BKS Stal Bielsko-Biała 1951-05-03 Stal Bielsko - Ogniwo MPK Kraków - 3:8  Garbarnia Kraków 1951-05-06 Ogniwo MPK Kraków - Związkowiec Kraków 3:2  Wisła Kraków 1951-05-20 Ogniwo MPK Kraków - Gwardia Kraków 0:0  Arkonia Szczecin 1951-06-03 Gwardia Szczecin - Ogniwo MPK Kraków 1:2  Górnik Radlin 1951-06-07 Górnik Radlin - Ogniwo MPK Kraków 3:1  Polonia Warszawa 1951-06-10 Ogniwo MPK Kraków - Kolejarz Warszawa 0:2  Legia Warszawa 1951-06-17 CWKS Warszawa - Ogniwo MPK Kraków 2:4  Lech Poznań 1951-06-21 Kolejarz Poznań - Ogniwo MPK Kraków 2:0  Arkonia Szczecin 1951-06-24 Ogniwo MPK Kraków - Gwardia Szczecin 1:1  Wisła Kraków 1951-06-28 Ogniwo MPK Kraków - Gwardia Kraków 0:3  Garbarnia Kraków 1951-06-28 Ogniwo MPK Kraków - Włókniarz Kraków 0:1  Lech Poznań 1951-07-01 Ogniwo MPK Kraków - Kolejarz Poznań 3:1  Polonia Warszawa 1951-07-07 Kolejarz Warszawa - Ogniwo MPK Kraków 1:5  Polonia Bytom 1951-07-14 Ogniwo MPK Kraków - Ogniwo Bytom 1:1  AKS Chorzów 1951-08-26 Budowlani Chorzów - Ogniwo MPK Kraków 3:1  Wisła Kraków 1951-09-02 Gwardia Kraków - Ogniwo MPK Kraków 5:0  Odra Opole 1951-09-09 Budowlani Opole - Ogniwo MPK Kraków 1:5  Górnik Radlin 1951-09-23 Ogniwo MPK Kraków - Górnik Radlin 2:1  Ruch Chorzów 1951-09-30 Ogniwo MPK Kraków - Unia Chorzów 0:1  Garbarnia Kraków 1951-10-14 Związkowiec Kraków - Ogniwo MPK Kraków 1:1  ŁKS Łódź 1951-10-28 ŁKS-Włókniarz Łódź - Ogniwo MPK Kraków 1:0  Legia Warszawa 1951-11-04 Ogniwo MPK Kraków - CWKS Warszawa 2:1  Tarnovia Tarnów 1951-11-18 Ogniwo MPK Kraków - Ogniwo Tarnów 2:2  Dąbski Kraków 1951-11-25 Ogniwo MPK Kraków - Spójnia Kraków 2:2