1951-11-11 motocyklowy wyścig uliczny

motocyklowy wyścig uliczny

"Kobieta zwycięża w motocyklowym wyścigu ulicznym w Krakowie" -

Kobieta zwycięża w motocyklowym wyścigu ulicznym w Krakowie

W niedzielę odbył się w Krakowie motocyklowy wyścig uliczny, będący ostatnią eliminacją mistrzostw okręgowych Krakowa. Ogółem rozegrano 5 biegów. Już w pierwszym biegu (kat. do 125 ccm) tłumnie zebrana publiczność przeżyła wiele emocji, śledząc brawurową jazdę Julii Bachów sklej z Górnika Sosnowiec, która na „Dekawce” prowadząc od startu do mety, przez nikogo nie zagrożona, wygrała wyścig w dobrym czasie 9,59. Dalsze punktowane miejsca zajęli: 2) Dobranowski (Gwardia Kraków) 10,09 3) Nowak (Ogniwo Kraków).

W kat. do 250 ccm (10 okr.) nie przyszło do oczekiwanego pojedynku pomiędzy mistrzem Polski z roku 1949 Wodnickim (OWKS) a obiecująco zapowiadającym się Zbigniewem Koprowskim II (Gw. Kr.). Wodnic ki na skutek defektu maszyny wycofał się już w 2 okrążeniu. Bieg wygrał Koprowski Zb. w czasie 16,32 2) Walter (Unia Kr.) 17,3 — 3) Ginter Hennek (Stal Katowice).
W kat. do 350 ccm (10 okr.) startował również zwycięzca poprzedniego biegu — Zb. Koprowski. Prowadził on bezapelacyjnie przez 8 okrążeń, defekt maszyny pozbawił go pewnego zwycięstwa: 1) Ogonowski (Wł. Kraków) 17,54 2) Zb. Koprowski (Gw. Kr.) 18,13. Bieg IV motocykli z przyczepkami (5 okr.) wygrał Kuryło (Unia Kr.) na Ziindappie w czasie 10,35 przed Pstrusińskim (Ogniwo Kr.) na BMW — 10,50 i Sułkiem (Ogn. Kr.) na BMW — 10,56.
Punktem kulminacyjnym był ostatni bieg dnia w kat. 500 ccm (10 okr.). Zwyciężył Mieczysław Koprowski (Gw. Kr.) na Nortonie Menx w czasie 16,02 — 2) Koprowski Zbigniew (Gw. Kr.) na NSU w czasie 16,03 — 3) Jękot (Gw. Kr.) na BSA 16.35.

Podkreślić należy sprawną organizację wyścigu przez sekcję motocyklową Gwardii oraz fachową obsługę Informacyjna i sprawozdawczą.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 294 z 12 listopada 1951