zawody strzeleckie

data prawdopodobna

"Najlepsi strzelcy Krakowa walczy o cenne trofeum" -

Najlepsi strzelcy Krakowa walczy o cenne trofeum

NA strzelnicy ZS Gwardia rozpoczął się w piątek II doroczny, turniej strzelecki o puchar przechodni Ogniwa MPK.

W roku ubiegłym puchar zdobyła drużyna OWKS, która w tym roku jednakże nie wystawiła kompletnej drużyny, tracąc w ten sposób szanse na powtórzenie zeszłorocznego sukcesu. Po pierwszym dniu zawodów w połowie maratonu strzeleckiego prowadzi w kat. drużynowej LPŻ — 2.482 pkt.. przed Ogniwem — 2.227 i Gwardią 2227. W konkurencjach kobiecych na czele znajduje się również LPZ — 7.433 pkt., przed Ogniwem — 1.358 i Gwardią — 1 234. W klasyfikacji Indywidualnej — pierwsze miejsce zajmuje — Salomoński (OWKS) — 525 pkt., przed Durgielem (LPŻ) — 524. Kolasą (LPZ) - 51)4 pkt., Karpiem (Ogniwo) — 504 pkt. i Sierleją (Ogniwo) — 503 pkt. Na uwagę zasługują dobre wyniki młodych strzelców: Dargiela, Kolasy i Sierleji. będące ich rekordami życiowymi. Wśród kobiet prowadzi mistrzyni sportu Marchewczyk - Sasinowa (LPŻ) — 495 pkt , przed Mrazkowną (LPŻ) — 490 i Górą (Ogniwo) — 489 pkt.

Dokończenie zawodów w dniu dzisiejszym.
Źródło: Echo Krakowa nr 248 z 15 października 1954

"LPŻ zwycięża w krakowskim turnieju strzeleckim" -

LPŻ zwycięża w krakowskim turnieju strzeleckim

KRAKOWIE zakończył się turniej strzelecki pomiędzy zespołami Gwardii, LPŻ, Ogniwa i OWKS. W

czasie zawodów uzyskano kilka wyników powyżej norm I klasy sportowej. Startujący w turnieju młodzi zawodnicy niejednokrotnie uzyskali wyniki lepsze niż ich rutynowanymi koledzy. Turniej rozegrano w trzech konkurencjach: w broni sportowej — KBKS 6 oraz w pistoletach wojskowych: PW 12 i PW 13.

A oto wyniki techniczne: - KbKs (mężczyźni) — 1. Salamoński (OWKS) — 525 pkt., 2. Dargiel (LPZ) — 524, 3. Kolasa (LPŻ) — 504. Kobiety — 1. Marchewczyk - Sasinowa (LPŻ) — 495 pkt., 2 Mrazek (LPŻ) — 400, 3. Goras (Ogn.) — 479. PW 12 mężczyźni — 1. Godyn (Gw.) — 247 pkt., 2. Herzog (LPŻ) — 243, 3. Salamoński (OWKS) — 237. Kobiety — 1. Marchewczyk — 240 pkt., 2. Was (Gw.) — 238, 3. Orczyńska (LPŻ) — 238. PW 13 mężczyźni — Wachowski (Gw.) — 30/265 pkt., 2. Heyduk (Ogn.) 30 260, 3. Kolasa (LPŻ) - 50,258. Kobiety — 1. Orczyńska (LPŻ) — 29,257, 2. Godzińska (Ogn.) — 28/218, 3. Zdrojewska (Gw.) 27/241. W trójboju mężczyzn zwyciężył Sa-lamoński — 1029 pkt., przed Kolaua — 985 i Heydukiem — 973. Wśród kobiet najlepsze wyniki w trójboju uzyskała Marchewczyk - Sasinowa — 947 pkt. przed Orczyńską — 931 i Zdrojewską — 915.

W punktacji zespołowej trójboju zwyciężył zespól (LPŻ) — 7357 pkt., zdobywając puchar ufundowany przez Ogniwo MPK. Drugie miejsce zajęła Gwardia, trzecie Ogniwo. Zespól OWKS nie został sklasyfikowany ponieważ nie posiadał kompletnego składu.
Źródło: Echo Krakowa nr 253 z 23 października 1954