1955-05-01 Gwardia Kraków - Cracovia 1:3

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Wisła Kraków


pilka_ico
mecz towarzyski
niedziela, 1 maja 1955

Gwardia Kraków - Cracovia

1
:
3

(1:0)Herb_Cracovia
bramki Bramki
Kasprzyk x3


Opis meczu

Przegląd Sportowy

Relacja z Przeglądu Sportowego
Derby krakowskie rozegrane w ramach imprez 1 majowych zakończyły się zwycięstwem II ligowców. Jeszcze na 18 min. Przed końcem spotkania prowadziła Gwardia 1:0, lecz upał, który dał się we znaki Szczurkowi i jego kolegom sprawił, że najlepszy z napadu Cracovii Kasprzyk zdobył trzy bramki i przechylił szalę zwycięstwa na stronę barw swego klubu.
Pasikonik
Źródło: Przegląd Sportowy nr 38 z 2 maja 1955 [1]


"TRADYCYJNE DERBY..TOWARZYSKIE" -
Dziennik Polski

TRADYCYJNE DERBY..TOWARZYSKIE

Sławne ongiś derby i „święta wojnaa“ Cracovii z Gwardią, miały tego roku posmak mniej emocjonalny. II-ligowa bowiem Cracovia nie rozgrywa na razie meczów o punkty z pierwszoligową Gwardią, toteż nie było nerwowej atmosfery ani na boisku ani na widowni. Więcej inicjatywy i więcej z gry miała Cracovia, której sprawne akcje zostały uwieńczone 3 bramkami ze strzałów Kasprzyka.

Przejście Radonia w drugiej połowie gry do ataku, poważnie przyczyniło się do upłynnienia linii ofensywnej. Trzeba wreszcie ustalić skład ataku, w którym w żadnym wypadku nie może braknąć Radonia. Zagrania zaś Michny w bramce każą żywić nadzieję, że i ta pozycja przestanie być „piętą Achillesową" drużyny. Zwolennicy Cracovii byli mocno rozradowani nie tylko zwycięstwem, ale i grą. Tęsknie jednak wzdychali, by także w rozgrywkach ligowych drużyna wykazała swą sprawność w zdobywaniu — punktów.

Z dumą przyjmowali puchar przechodnim MKKF zdobywcy tego pucharu - trampkarze Cracovii. Wygrali oni turniej najmłodszych piłkarzy zwyciężając Unię 2:1 i remisując z Dąbskim 0:0.
Pasikonik
Źródło: Dziennik Polski nr 104 z 3 maja 1955 [2]